top fight logo export web
Charles Oliveira odhalil jedinou podmínku, kvůli níž změní váhovou kategorii

Šampion Oliveira předpovídá, jak naloží s Poirierem. O své výhře nepochybuje

Charles Oliveira potvrdil, že v prosinci bude svůj pás lehké váhy obhajovat proti Dustinovi Poirierovi. Zároveň svého soupeře s předstihem informoval, ať se připraví na jasnou porážku.

Papírové předpoklady jsou jedna věc a skutečnost je věc druhá. Dustin je možná momentálně papírově nejsilnější lehkou váhou současnosti, ale Oliveira už několikrát v minulosti ukázal, že se umí prát s nepřízní osudu. Koneckonců jeho poslední duel s Michaelem Chandlerem, kde byl prakticky na prahu porážky, je nám toho důkazem.

Charles Oliveira predpoved zapasu
Zdroj: UFC.com

Nyní se Oliveira soustředí na to, aby si do své kolonky úspěchů připsal vůbec první úspěšnou obhajobu. Bookmakeři mu předem tolik nevěří, on sám ale o svých schopnostech nepochybuje. „Vím prostě, že Poiriera ukončím před limitem. Tím jsem si skoro stoprocentně jistý,“ říká udatný Brazilec, jenž se může pochlubit skvěle propracovaným jiu jitsu.

Původně hlásil, že Dustina ukončí v postojí, tentokrát to ale vidí spíš na submisi. „Myslím si, že se Dustin bude tlačit neustále kupředu, díky čemuž bude moct vyniknout můj protiútočný styl a pak samozřejmě mé jiu jitsu, protože se ten zápas nepochybně přesune také na zem. A pokud to bude na zemi, tam už budu pánem já, takže vyhraje na submisi,“ předpokládá.

Duel mezi Oliveirou a Poirierem by měl být hlavním tahákem turnaje UFC 269, jehož se dočkáme 11. prosince v Las Vegas. Na téže kartě vystoupí i šampionka Amanda Nunes s Juliannou Penou anebo Brandon Moreno s Alexandrem Pantojou, tento duel však má být ještě oficiálně stvrzen podpisem smlouvy.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.