top fight logo export web
Sterling

Šampion Sterling uvedl, kdo bude po Dillashawovi dalším vyzývatelem

Aljamain Sterling nepochybuje, že by Dillashawa neporazil. Dokonce se již dívá za tuto bitvu.

Jedná se o věc, na kterou mnoho bojovníků pravidelně upozorňuje, aby ji zejména šampioni nedělali. To nejhorší, co můžete provést, je nevěnovat dostatečný respekt hrozbě, kterou máte právě před sebou. Šampion Aljamain Sterling si ale stejně nenechal poradit a řídí se po svém.

„Zcela upřímně vám říkám, že je TJ Dillashaw už dávno za zenitem. Byl obávanou hrozbou možná před pěti lety, když ještě pravidelně sypal. Dnes je však starý, slabý a vyčpělý. Je to jeden z nejlehčích soupeřů, jaké jsem do své příští obhajoby mohl dostat,“ prozradil úřadující mistr z bantamové váhy UFC.

Dejme tomu, že by se tato jeho sebevědomá předpověď naplnila. Co by po ní přišlo dále?

„Věřím tomu, že až se vypořádám s Dillashawem, tak se buďto akorát vrátí Henry Cejudo, anebo se z muší váhy sem nahoru přesune Deiveson Figueiredo. Jeden z těchto dvou borců tedy bude mým dalším soupeřem,“ řekl Sterling pro UFC Live.

„Kdybych ovšem měl zhodnotit, čí výkony mě v poslední době nejvíce ohromily, pak musím dozajista zmínit Chitu Vera. Ten je ovšem od boje o titul ještě aspoň jednu nebo dvě výhry, proto očekávám, že UFC tu šanci dá spíše navrátilci Cejudovi,“ věstí Sterling.

Tím pádem se vesměs jen potvrdilo, že se Henry skutečně vrací. Ano, trvá to sice dlouho, ale také si musíme uvědomit, že každý bojovník, co vychází z důchodu, si musí nejprve půl roku projít testovacím polem USADA. A tohle je i Henryho případ. Tato půlroční lhůta mu skončí někdy v průběhu října.