Top-Fight.cz - bojové sporty
Děsivé St.Pierrovo proroctví! Má snad opravdu Francis Ngannou strach?

Skutečně jsem se mohl vrátit, přiznává St.Pierre. Vysněný soupeř ho však odmítl

Nechybělo moc a slavný Georges St.Pierre si opět navlékal MMA rukavice. Když už se ale rozhoupal k návratu, jeho soupeř přestal mít zájem.

GSP si dlouho, dlouho hrál s myšlenkou ohledně jednozápasového comebacku, který by svedl pro případ lukrativní a historické bitvy s Khabibem „The Eagle“ Nurmagomedovem. Vše bylo údajně na dobré cestě, GSP si v poklidu trénoval a čekal na chvíli, kdy si ruský Orel v rámci lehké váhy splní všechny své povinnosti. Jenže pak Khabibovi bohužel zemřel otec a neomylný šampion rázem změnil své plány.

„Bylo to zrovna období, kdy jsme jen čekali na tu správnou příležitost. Jak jsem řekl, Khabib byl jediným soupeřem, kvůli kterému jsem se chtěl vrátit. Nikdo jiný by mě nepřemluvil, pouze on. Všechno své úsilí bych dal do jediného souboje,“ prozrazoval St.Pierre, jehož tento záměr po časovém odstupu pochopitelně už přešel.

„Pro mě ten fight měl velkou cenu, protože jsem chtěl být prvním, kdo Khabibovi připíše do rekordu prohru. Nikdo tu nikdy tak nedominoval jako on, proto jsme řešili s UFC možnost vzájemného zápasu. Dohoda byla, že by k němu mohlo dojít po Khabibově titulové obhajobě s Justinem Gaethjem, ale to už nevyšlo,“ vzpomínal St.Pierre na chvíli, kdy Orel oficiálně pověsil rukavice na hřebík.

Když byl hvězdný Nurmagomedov pak tázán na to, proč odmítl duel s kanadskou ikonou, řekl jen stručně: „Protože to byl zápas, který si přál hlavně můj otec. A teď, když už tu není, nemám ani já motivaci. Nakonec bude lepší, když necháme věci tak, jak aktuálně jsou. Já mám za sebou skvělou kariéru a Georges má za sebou skvělou kariéru. Nemá cenu na tom cokoliv měnit.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Skutečně jsem se mohl vrátit, přiznává St.Pierre. Vysněný soupeř ho však odmítl