top fight logo export web
Aljamain Sterling: Já jsem šampion a kdybych si mohl vybrat, tak mě Petr Yan vůbec nezajímá

Slavný sudí vysvětluje, proč Yan nad Sterlingem vyhrál první kolo. Jak zhodnotil výsledek zápasu?

Aljamain Sterling slaví výhru nad Petrem Yanem, protože mu dva ze tří bodových sudí přiřknuli první kolo.

Zatímco druhé a třetí kolo šly jasně ve prospěch úřadujícího šampiona Sterlinga, čtvrté a páté pro změnu ve prospěch Petra Yana. O výsledku titulového zápasu tedy mělo rozhodnout hned to první kolo, které ovšem bylo nejnáročnější na bodování.

Ani jeden z bojovníků v něm extra nic výrazného nepředvedl, ale dalo by se říct, že Yan držel tu dominantní pozici a na svého soupeře se neustále snažil tlačit. Divizní šampion ovšem z ústupu často kontroval, ale ani jeden z borců toho druhého nějak více neohrozil.

Protože je Yan v tom světovém měřítku oblíbenějším bojovníkem, staví se na jeho stranu více lidí, včetně samotného Dany Whitea, který se nebál veřejně prohlásit, že výsledek tohoto utkání rozhodčí do*ebali… Tedy hlavně ti dva, kteří dali v prvním kole svůj hlas Sterlingovi.

Svůj názor přidal do oběhu i bývalý slavný rozhodčí John McCarthy. Ten už se sice soudcování zápasů nevěnuje, ale zato se čím dál častěji sžívá s rolí analytika, který rozebírá například to, jaké aspekty zápasu a proč byly zrovna bodovány.

„Abych začal, byl jsem velmi ohromen výkonem, který Aljamain Sterling předvedl, ale v žádném vesmíru rozhodně nevyhrál to první kolo,“ uvedl McCarthy ve svém pravidelném Weighing in podcastu.

„Pokud jde o silové údery, ty byly rozhodně na straně Yana, který se navíc častěji tlačil dopředu. Podle mě Sterling dobře taktizoval, neustále se hýbal, ustupoval a snažil se kontrovat, ale bohužel pro něho, žádné škody nezpůsobil. Ano, rozdal pár kopů, ale ty nebyly tak silné ani nebezpečné, naopak on sám si slíznul pár silných ran. Proto říkám, že neexistuje způsob, jak Aljo mohl to první kolo vyhrát,“ poznamenával.

Zároveň tak ale neříká, že by byl s celkovým výsledkem zápasu zcela znepokojen. Přeci jen šlo o velmi vyrovnané utkání a v takovém případě se sudí většinou přiklání na stranu aktuálního šampiona.

„I když Petr vyhrál první kolo, stále mě neštve, že to celé prohrál. Aljo totiž zcela jasně vyhrál druhé i třetí kolo, tam opravdu nebylo o čem pochybovat. Zato čtvrté i páté byly opět těsné. Lehce na stranu Yana, ale těsné. Proto když si to sečtu, Sterlingova výhra mě v samotném závěru vůbec neštve. Yan měl předvést něco více, pokud chtěl svůj pás zpět,“ uzavřel McCarthy.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.