top fight logo export web
mendez makhachev

Slovy trenéra: Makhachev může ovládnout až tři váhové kategorie

Jak moc dobrý ve skutečnosti Islam Makhachev je? O tom se rozpovídal jeho kouč z American Kickboxing Academy Javier Mendez.

Makhachev má na kontě jedenáct výher v řadě, přičemž tu největší si připsal na turnaji UFC 280, kde před zraky nabité arény v Abú Dhabí poměrně hravě přemohl Charlese Oliveiru. Tím mlčel kritiky, kteří nevěřili v jeho schopnosti.

Nyní se řeší Islamova budoucnost. On sám má políčeno na absolutní vrchol pound-for-pound žebříčku, kde momentálně vysedává Alexander Volkanovski, což také bude jeho další soupeř. Co ale přijde potom? Možná i přesun do jiné váhové kategorie.

„Řídíme se hlavně tím, co bude chtít sám Islam. On nám sdělí své požadavky a my uděláme vše, co bude v našich silách, abychom ho mohli co nejlépe připravit,“ chopil se slova Javier Mendez.

„Další na řadě je dozajista Volkanovski, na toho se nyní zaměřujeme. Pevně věřím, že jej porazíme. Samozřejmě, nejedná se o lehkého oponenta, ale vnitřně cítím, že je Islam na vyšší úrovni a měl by jej porazit,“ pokračoval.

„Co se bude dít ovšem dál, to zatím netuším. Vím však, že Islam má dokonalou stavbu těla, že by se mohl uplatnit až ve třech hmotnostních kategoriích. A on sám touží překonávat rekordy, tak si to klidně zkusí. Určitě může jít do velterové váhy a tam vyzvat Leona Edwardse či Kamaru Usmana. Také ale může jít do pérové váhy,“ poukazuje.

„Na vašem místě bych se nebál. Islama čeká velká budoucnost a diváci si jeho zápasy ještě užijí,“ podotkl renomovaný trenér, který měl kdysi pod sebou i Khabiba Nurmagomedova.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!