Top-Fight.cz - bojové sporty
Sterling by měl být zbaven titulu, protože se vyhýbá odvetě, zní z Yanova týmu

Sterlinga nepovažuji za šampiona, měl by být zbaven titulu, navrhuje Rob Font

Šampion, který se k pásu bantamové váhy nedostal regulérní výhrou. A když přišel čas na obhajobu, tak laboroval se zraněním.

Bohužel i takovýto osud nám občas mohou přichystat bojové sporty. Aljamain Sterling byl natolik dobrý, aby se propracoval až k titulové šanci, zde alu už viditelně nestačil na dřívějšího šampiona Petra Yana. Ten se ale dopustil fatální chyby, když svého soupeře zasáhl ilegálním kolenem, kvůli čemuž přišel jak o vítěznou šňůru, tak především o mistrovský pás.

Logickou alternativou tedy měla být odveta, do které ovšem nový mistr bantamové váhy nastoupit nemohl. Sterlinga už delší dobu trápí potíže s krčí páteří, hrozil mu údajně dokonce předčasný konec kariéry, a tak se podrobil operaci, která měla vše napravit. Nyní vyhlíží svůj návrat někdy na jaře, ale stále to úplně není stoprocentní. Ostatním vrchním zápasníkům v divizi se to nelíbí.

„V tom ideálním světě by UFC mělo Sterlingovi odebrat pás. Pro mě to ani není žádný šampion, můj mozek si stále myslí, že je šampionem Yan. A takhle to určitě vidí spousta lidí. Akorát odkládáme neodkladné. Nechte mě bojovat s Yanem o uvolněný titul,“ navrhuje Rob Font, jenž má na kontě aktuálně čtyři výhry a tu pátou budou již nadcházející víkend vyhlížet proti Josemu Aldovi. Pak by jeho titulové sny mohly dostávat reálnější kontury.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Sterlinga nepovažuji za šampiona, měl by být zbaven titulu, navrhuje Rob Font