top fight logo export web
Masvidal Covington

Takto vypadal Covington po útoku Masvidala. Vyražený zub, otřes mozku a psychické trauma

„Neudělal jsem nic špatného!“ brání se dodnes Jorge Masvidal. Snímky a výpověď oběti ale hovoří zcela o něčem jiném.

Jorge Masvidal má za sebou první soudní řízení, ve kterém mu bylo nařízeno držet si od Colbyho Covingtona minimálně osmimetrový odstup. Zároveň mu bylo zakázáno pohybovat se v blízkosti jeho bydliště.

Za vše může incident, k němuž došlo 21. března v ulicích Miami. Masvidal, ve kterém se za tu dobu nahromadily emoce, jež navíc vygradovaly potupnou prohrou na turnaji UFC 272, obvolal pár přátel, s nimiž si společně na Covingtona počíhal před restaurací Papi Steak House. A když jejich oběť vyšla ven, ihned inkasovala několik bleskových úderů.

Na místo dorazila policie, která napadení zdokumentovala. Covington měl otřes mozku, vyražený zub, šlic u oka a rozbité drahé rolexky. Podle tiskové zprávy žádné napadení neočekával. Útočníci navíc byli všichni maskovaní, ale Masvidala i tak ihned poznal, zejména podle hlasu.

Když vše došlo k soudnímu řízení, jež se konalo 23. dubna, uvedl Covington, že má z útoku psychické trauma. Tím si vynutil pozornost státního orgánu, jenž případ nemohl brát na lehkou váhu. Jorge Masvidal okamžitě dostal zákaz přiblížení a zároveň se doslechl termín druhého jednání, na němž by mohl konečně padnout verdikt, zdali půjde za mříže.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený MMAFighting.com (@mmafighting)

„Cítím se nevinen“

Ačkoliv se jedná o čin, který rozhodně nejde nikomu příkladem, stojí si BMF rváč za svým názorem, že jednal v právu.

„Existují hranice, které by člověk neměl nikdy překročit. Nezáleží na tom, jak moc někoho nenávidíte, nikdy si nemůžete vzít do úst něčí matku, děti či ženu. Jen proto, že máte s někým problém, nemůžete útočit na jeho rodinu. Pokud to uděláte, musíte počítat s reakcí,“ řekl.

„Proto si myslím, že i v našem sportu musí být určena nějaká hranice. Pokud ji nikdo neurčí, tyhle věci se budou jen opakovat. Když někdo mluví o vaší ženě, která po vás potom doma chce odpovědi, staví vás to do hrozné pozice,“ snažil se vysvětlit.

„Takže když potom takového člověka, co o vaší rodině kydá sračky, potkáte někde na ulici, stává se z toho osobní záležitost. A jelikož já sám pocházím z prostředí, kde se tyhle věci řeší jiným způsobem, pak se nemůžete divit, že za svá slova dostanete přes hubu,“ poukázal Masvidal na svůj pouliční styl života.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.