top fight logo export web

Teixeira reaguje na titulovou obhajobu s Procházkou: Tento zápas bude hodně o taktice

Glover Teixeira už není nejmladší, ale zato má hodně zkušeností. A ty hodlá během své premiérové obhajoby proti českému samurajovi použít.

Vesměs se dá říct, že nás bude čekat klasický souboj postoj vs. zem, kde brazilský šampion bude představovat roli taktického bojovníka, jenž se pokusí eliminovat Jirkovu KO sílu tím, že jej vezme na zem.

Nepochybně můžeme počítat, že nás bude čekat napínavé utkání, jehož vývoj se dá předem jenom těžko předikovat. Jirka může trefit jednu dobrou a převrátit misky osudu na svou stranu, ale také se může nechat povalit a už se nezvednout. V druhý zmíněný scénář se snaží věřit především sám Teixeira.

„Celou dobu jsem věděl, že mým příštím soupeřem bude Procházka, pouze jsme o tom nemohli mluvit. Pro mě je to skvělá příležitost, jelikož se představím doma v Riu v Brazílii, kde jsem několik let trénoval. No a teď tu budu obhajovat mistrovský pás, což je naprosto skvělé,“ svěřil se Teixeira.

„Jiřího zápasy jsem pečlivě sledoval a psychicky se na něj připravoval. Je to velmi dobrý a nebezpečný bojovník, který se hodně pohybuje a rozdává spoustu úderů. Tento zápas tedy bude hodně o taktice. Musím k němu přistoupit chytře, být sám sebou a odvést dobrou práci,“ sdělil v rozhovoru pro BT Sport.

„Zkušenosti mi jistě budou výhodou, což se nedá popřít. Jiřího výhodou pro změnu bude mládí a dravost. I já byl mladý a bojoval jako on, teď se ale role obrátily a já musím naopak bojovat chytře. Má taktika asi není žádným tajemstvím, však dobře znáte mé zápasy,“ podotkl.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.