top fight logo export web
White Sterling Yan

Tenhle zápas sudí po*ělali, nebral si servítky White. Sterlingovi však už potvrdil nového soupeře

Ani Dana White nebyl rád z toho, jakým způsobem rozhodčí bodovali titulový zápas Yan vs. Sterling. Šampionovi však už stihl potvrdit nového soupeře.

Ač se může Petr Yan nyní cítit sebevíc zklamaný či znechucený, na výsledku už nic nezmění. Odvetný duel s Aljamainem Sterlingem prohrál vskutku těsně na body a z dříve „neprávoplatného“ šampiona učinil nyní právoplatného.

„Skutečně cítím, že jsem vyhrál. Nechápu, co tam ti rozhodčí bodovali,“ bědoval po zápase poražený ruský bojovník, který předtím sliboval, že Sterlinga konečně umlčí a uvede všechny věci na pravou míru.

Fanoušci se shodli, že Yan mohl předvést lepší výkon, ale i tak to na výhru mělo stačit. Veřejnou podporu mu dokonce vyjádřil i sám prezident UFC Dana White.

„Upřímně si myslím, že rozhodčí tenhle zápas podělali. Petr Yan je jeden z nejtvrdších týpků v celé bantamové divizi a podle mě vyhrál 3:2 na body,“ uvedl během tiskové konference White, který po chvilce dumání přiznal, že patrně o celkovém výsledku rozhodlo sporné první kolo.

Sterling tedy zůstal králem bantamové váhy a ukázal, že se s ním musí počítat. Teď už to není žádný „fejk šampion“. A dokonce již ví, s kým se střetne příště.

„Samozřejmě by se mi líbila trilogie s Yanem, ale neplánuju teď brzdit divizi. TJ Dillashaw by teď měl být další na řadě,“ přiznal Dana White.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.