top fight logo export web
Francis Ngannou říká, že je nejlepší bojovník UFC

Těžká váha UFC se dočká nového dočasného šampiona, potvrdil White. Má i dva adepty na souboj

Z důvodu dlouhodobé absence Francise Ngannoua bude do hry opět vhozen pás pro dočasného šampiona těžké váhy.

Vesměs je nám už vše dobře známo. Ještě, než Predátor vstoupil do zápasu s Cirylem Ganem, měl přetržené kolenní vazy, s nimiž se odebere na operaci teprve až koncem března. Poté ale nastane velmi dlouhá rekonvalescence, která si podle slov úřadujícího šampiona vyžádá dobrých devět měsíců. A to znamená jediné – Ngannou se letos v kleci už neukáže.

„Ano, je to tak, při takto dlouhé absenci bude s nejvyšší pravděpodobností do hry opět vhozen pás pro dočasného šampiona. S Francisem teď bohužel delší dobu nemůžeme počítat, a tak bychom mezitím neměli zbytečně zbrzďovat divizi,“ sdělil serveru ESPN sám velký šéf Dana White, který má už dokonce vytipované dva vhodné kandidáty.

„Moc rád bych o ten prozatímní pás nechal bojovat Stipeho (Miocice) a Jona (Jonese). Doposud ale neznám jejich stanovisko. Matchmakeři s nimi nemluvili a nikdo z nás neví, v jakém rozpoložení se nyní Jones nachází. Když jsem se s ním naposledy bavil, jevil slibné známky návratu, teď ale řeší ty potíže s rozchodem a leccos se v jeho názoru mohlo změnit, proto se spolu budeme muset znova spojit,“ uvedl, jaké budou jeho další kroky.

Tímto je tedy jasné, na co se v rámci nejvyšší hmotnostní kategorie UFC máme připravit. Návrat Jonese si nepochybně přeje více lidí, ale kdyby s ním stále otálel, patrně se nám do mistrovského pořadníku vrátí Ciryl Gane a překvapit by mohl i Tai Tuivasa.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.