top fight logo export web
poirier champion

Tohle je jediný fight, o který teď mám zájem, potvrdil Poirier

Dustin Poirier nehodlá vyslyšet jak Covingtonovo volání, tak ani nikoho jiného. Momentálně upřel zrak pouze na jediného soupeře.

Protože už v této hře příliš dlouho působit nebude, hodlá si naplnit cíle, které si při vstupu do UFC vytyčil. A jedním z těchto cílů také byla realizace duelu s Natem Diazem, jeho prakticky už téměř úhlavním nepřítelem, s kterým dlouhé roky vede osobní spory.

Oba borci se spolu mohli střetnout v říjnu roku 2018, Dustina ale přemohlo zranění a o svou finančně velmi výnosnou příležitost přišel. To ale neznamená, že by si tuto možnost nechal uniknout i podruhé. Zejména teď, když to údajně nemá do důchodu příliš daleko a pomalinku se z něho více stává money fighter jak titulový lovec.

„Víte, chci si šetřit zdraví, a i když hodlám lidem doručovat atraktivní fighty, už tento sport dlouho dělat nemůžu. Kolikrát vlastně přemýšlím, co mě v něm ještě baví. Po dvou titulových prohrách tu nevidím příliš impulzů… Tedy kromě jediného… Nate Diaz je jediným soupeřem, o kterého mám momentálně zájem. Tohle je fight, který ve mně vzbuzuje vzrušení a dává mi motivaci znova trénovat. S ostatními borci nechci mít nic co dočinění a spor s nimi považuji za uzavřený,“ řekl Poirier serveru ESPN.

„Duel s Natem se měl uskutečnit už dávno, teď o něj máme zájem oba dva, tak se prakticky už jenom čeká na UFC, kdy mu dá své požehnání,“ podotkl s tím, že na Colbyho výzvy, které k němu pravidelně putují, nehodlá reagovat. Jednak proto, že stále neví, zdali do velterové váhy přestoupí, a jednak také proto, že si Colby za souboj s ním nezaslouží žádné peníze.

A jaký je ten reálný pohled? Jelikož to má slavný Diaz do konce své aktivní smlouvy prakticky jen kousíček – chybí mu už jen jeden zápas – šetří si ho Dana White na ten nejvýnosnější možný souboj. A dokud nebude mít jistotu, který to bude, patrně ho zatím nikam nepustí. Na to si mimo jiné v posledních týdnech sám Nate už několikrát postěžoval.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.