top fight logo export web
Smith Poirier Covington

Tohle je největší fight, který může UFC aktuálně zrealizovat, nabádá Lionheart Smith

V celém UFC byste momentálně nenašli zápas se zajímavějším příběhem, než jaký píší Dustin Poirier s Colbym Covingtonem.

„Chaos“ opravdu dostává své přezdívce, jelikož po Jorgem Masvidalovi dokázal rozpoutat další peklo, když se navezl do Dustina Poiriera. A diváci tomu pochopitelně začali věnovat veškerou svou možnou pozornost.

Oba borce pojí společná minulost, která nás vede do ATT gymu na Floridě. Právě zde se pravidelně vídali během tréninků a právě zde byly položeny první semínka nepřátelství, která vyrostla v silnou nenávist. A tu by údajně bylo vhodné nějak zužitkovat.

„Tak tady by byla opravdu veliká škoda, kdyby UFC z jejich příběhu nevytěžilo něco mnohem více,“ chopil se slova elitní bijec z divize polotěžké váhy Anthony „Lionheart“ Smith.

„Dustin a Colby po sobě štěkají jako psi už strašně dlouhou dobu. Diváci se o jejich příběh zajímají a doufají, že je spatří jednoho dne v kleci. Za sebe musím říct, že ani já zde nevidím větší fight, který by momentálně dával smysl,“ míní.

„Zapomeňte na McGregora, zapomeňte na Usmana, Covington je ten největší tahoun pozornosti ve velterové váze. A jsem si jistý, že duel s Poirierem by mohl bourat rekordy prodaných PPV letošního roku. Ať to UFC zváží, protože si zasloužíme, aby tato kapitola byla nějak ukončena,“ nabádá.

Covington Masvidal 1

Ne, dokud UFC nepoví jinak

Dustin Poirier se nechal slyšet, že s Covingtonem nehodlá bojovat, dokud nebude mít na vybranou. A to možná mít vážně nebude.

„Colby je člověk, kterého absolutně nenávidím. Nachází se na té nejvyšší hranici nenávisti, kterou k němu chovám. Proto s ním nehodlám zápasit v kleci, aby z našeho zápasu mohl finančně profitovat. Pro UFC jsem potil krev a několik let mi trvalo, než jsem si vybudoval jméno, jaké mám teď. A já prostě nechci, aby z něho primitiv jako Colby těžil,“ reagoval americký Diamond.

Své původní stanovisko by ovšem přehodnotil, kdyby mu organizace delší dobu nenabízela zápas.

„Vůbec nevím, co se teď děje. Už několik dlouhých týdnů žádám o fight a nikdo mi ho nechce dát. Opravdu mám pocit, že si mě Dana White šetří na něco velkého,“ myslí si.

„Současná situace mě velmi štve. Chodím trénovat bez nějakého cíle. Stále platí, že o Covingtona nemám zájem, ale pokud mě UFC nechá ještě chvíli čekat a pokud tu žádná jiná možnost nebude, tak na ten zápas kývnu, jen aby se věci konečně pohnuly,“ řekl pro MMA Fighting.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.