top fight logo export web

Tony Ferguson: Charlese Oliveira byl v prvním kole mentálně zlomený

Tony Ferguson nesouhlasí s kritiky, kteří tvrdí, že dostal v zápase s Charlesem Oliveirou naloženo.

El Cucuy se ve svém dalším klíčovém duelu i navzdory kladným papírovým předpokladům opět ocitl na straně poražených, když po třech jednoznačných kolech nestačil na brazilského „Do Bronxe“.

Zápas se odehrával po drtivou většinu času na zemi, kde se Oliveira svého soupeře snažil ukončit. V prvním kole se mu to ještě málem podařilo, v následujících hru přinejmenším kontroloval.

Ferguson se ani jednou nedokázal pořádně chytit či zapojit své pověstné jiu jitsu. Avšak tak mizerný dle svého hodnocení nebyl. Ba naopak…

„V zápasech jiu jitsu byste neměli zbytečně plýtvat svou energií. Musíte být trpěliví a čekat na příležitost, až se váš soupeř unaví,“ vysvětloval Ferguson, proč se ze země kolikrát ani nesnažil vstát.

„Ve třetím kole (Oliveira) ani neměl výhodu dominantní pozice. Takže co udělal, je to, že se mě snažil kontrolovat z boku. Je to zcela odlišný postup, který nasadil, protože byl v prvním kole mentálně zlomený,“ popisoval El Cucuy svoji teorii toho, proč jej jeho brazilský soupeř stále držel na zemi v pozici, z níž ho nemohl ukončit.

Oliveira láme Fergusonovi ruku

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.