top fight logo export web
3c0d94f4d14445b4f79278ae55699890892c82f5

Tonyho Fergusona už nebaví čekat: Tak Khabibovi odeberte titul a je to!

Krutá slova, jež určitě současný šampion divize lehké váhy neuslyší rád, ačkoliv něco podobného musel předem tušit. V řadě tu totiž stojí Tony Ferguson, Dustin Poirier a další borci, kteří právoplatně vyhlíží titulovou výzvu, ale i s ohledem na Danu Whitea se nemohou pohnout z místa.

UFC je považováno za nejlepší bojovou soutěž planety (což bezpochyby je), ale vzhledem k tomu, jak chvílemi zachází se svými zápasníky, musí občas v očích fanoušků klesat. Jedním příkladem nám je i případ Tonyho „El Cucuy“ Fergusona, jehož rekord jedenácti po sobě jdoucích výher v řadě si říká o mistrovskou bitvu.

Tonyho Fergusona už nebaví čekat

„No tak, přestaňte se rýpat v zadcích a pojďme konečně udělat něco užitečného. Šel jsem proti proudu, prodral se písečnou bouří, ale k boji o pás jsem se nedostal. Je na čase Khabibovi odebrat titul,“ adresoval svou řeč k Danu Whiteovi, jenž osobně jako většina lidí vyčkává, jak dopadne slyšení u komise.

V každém případech je téměř jasné, že se Khabib dalšímu trestu nevyhne. Současné spekulace nás dokonce odkazují na roční stopku (počínaje minulým říjnem – tedy od doby té šarvátky na UFC 229), takže by se Eagle mohl vrátit zpátky znovu až na podzim. Nejedná se však zatím o oficiální informace, pravda by nakonec stále mohla být jiná.

Khabib Nurmagomedov je šampionem

Vzhledem k těmto faktům je logické, že White vyčkává na další rozhodnutí, ale zároveň si také přeje Nurmagomedova k jeho poslednímu zápasu ve smlouvě předhodit McGregorovi. Důvod je logický – kdyby Khabib během posledního fightu bojoval s Fergusonem, UFC by na tom v případě PPV tolik nevydělalo, jako kdyby bojoval s Conorem.

Jediným řešením může být nová smlouva, o které se zatím nijak výrazně nemluví. Khabib má vlastní ambice, mezi nimiž je i duel s Mayweatherem (s nímž by se za normálních okolností utkat nemohl), a proto je ochotný se ze současného kontraktu vybojovat, pak se utkat s Floydem a poté se třeba do UFC i vrátit.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.