top fight logo export web
50819b59663637e1a04258a82696394202458cbc

Trenér Jona Jonese: Bones nebyl na první zápas s Gustafssonem připraven, druhý bude o něčem jiném

Když se Jones a Gustafsson utkali poprvé, říkalo se, že ještě nikdo Bonesovi nezavařil tolik jako právě tento švédský hrdina, který se po dlouhých pěti letech pokusí o reparát. Prakticky neporažený urostlý americký zápasník tehdy vyhrál na body, ovšem nechybělo moc a divize polotěžké váhy mohla kdysi mít jiného vládce.

Ptáte se, proč vlastně neporažený? Jon Jones zatím na bojišti nepoznal žádného přemožitele. I když jeho kolonka nezdarů činí jednu porážku, ta mu byla připsána za nedovolené údery lokty proti Mattu Hamillovi ze střetu ještě v roce 2009. Kdykoliv předtím ani potom tento 193 cm vysoký univerzální bijec hořkost porážky nezaznamenal, ba dokonce se k ní ani nepřiblížil. 

Ještě než byl Jones na rok a půl ze síně bojové slávy vyloučený, hovořilo se dost nahlas o tom, že v MMA nebylo lepšího zápasníka. Podobnému tvrzení nemohl naslouchat ani Daniel Cormier, který se o tom musel později přesvědčit sám na vlastní kůži. Vše dopadlo tak, že dvakrát tomuto borci podlehl (jednalo se vůbec o jeho první dvě porážky v kariéře), avšak ta druhá mu pak byla kvůli Jonesově provinění se proti pravidlům z kolonky neúspěchů smazána.

Neporažený Jon Jones

A nyní, když je Jones zpátky, se nemluví pro změnu zase o ničem jiném, než zdali dokáže navázat na svou poslední neuvěřitelnou jízdu. „Co by nedokázal, je to rozený vítěz. Byl zrozen k tomu, aby bojoval. Jeho sebevědomí nedokáže jen tak někdo zlomit a on sám je na tom natolik dobře, že je připraven přijímat pouze ty největší výzvy,“ nechává se slyšet trenér jedenatřicetiletého rodáka z New Yorku Mike Winkeljohn. 

Očekává tedy v odvetě hladší průběh, než tomu bylo před pěti lety? „Samozřejmě, bez žádných pochyb. Víte, skoro se o tom nemluvilo, ale Jon se na ten první zápas ani moc nepřipravoval. Řešil nějaké osobní problémy, byl myšlenkami jinde, ale přesto se pak na poslední chvíli vzchopil a ten duel vyhrál. Teď to bude naprosto jiný příběh, protože té přípravě věnuje opravdu hodně času a nehodlá nic brát na lehkou váhu,“ pokračuje. 

Co dál od něho můžeme očekávat, pokud ten souboj zvládne? „Vždy jsem věřil v jeho ambice a schopnosti, takže vím, že se s jednou výhrou určitě nespokojí. Bude se chtít vyšplhat na samotný vrchol žebříčku ve dvou hmotnostních kategoriích a tuto pozici si potom jistě bude chtít i obhájit. Nepochybuji o tom, že to zvládne, jelikož ani v té vynucené pauze, která na něho čekala, nelenil a zdokonalil se v ostatních věcech. Fanoušci se mohou těšit na pořádné překvapeni,“ doplnil.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.