Top-Fight.cz - bojové sporty
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Trénuji, abych si vyčistil hlavu, přiznává Khabib po několika psychicky náročných týdnech

Trénuji, abych si vyčistil hlavu, přiznává Khabib po několika psychicky náročných týdnech

Khabib Nurmagomedov se před obrazovkami státní ruské televize rozpovídal o zdravotním stavu svého otce i svých bojových plánech, které by jej podle předpokladů měly začátkem podzimu zavést k jeho další povinné obhajobě.

Ruský Orel nezažíval v posledních týdnech zrovna snadné chvilky. Místo, odkud pochází, bylo zasaženo pandemií koronaviru a spousta jeho blízkých se nakazila.

Khabib a jeho otec

„Na něco takového jsme nebyli připraveni, všechny nás to tvrdě zasáhlo. Moji přátelé, jejich přátelé… Někteří už mezi námi bohužel nejsou,“ smutnil nad ztrátami svých blízkých.

Nákaze neunikl ani Khabibův otec Abdulmanap Nurmagomedov, jemuž pod náporem nemoci přestalo správně fungovat srdce a ledviny.

„Koronavirus už naštěstí nemá, ale jeho stav zůstává i nadále vážný. Vždy, když ho navštívím, tak ho držím za ruku a říkám mu: ‚Každé ráno i večer mám tréninky, udržuji se v dobré formě.‘ A on se začne usmívat, ačkoliv mi nemůže odpovědět, protože je napojen na všechny ty přístroje. Vím ale, že by si přál, abych zůstal v kondici a neodložil vše jen kvůli němu,“ pravil.

„Tréninky mi pomáhají vyčistit si hlavu a zbavit se stresu. Nezáleží na tom, na co nebo koho se připravuji, trénuji celý svůj život. Takže se domnívám, že se vrátím na podzim, abych obhájil svůj titul,“ dodal šampion z divize lehké váhy, s jehož návratem se podle předběžných zpráv počítá na 19. září pro UFC 253. A zjevně opět půjde o Abú Dhabí. V cestě, jak už dobře víme, mu bude stát Justin Gaethje. 

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
viktor pesta ragozin

Viktor Pešta jednal s bojovou organizací RFA! Odejde z OKTAGONu?

Bojová organizace RFA do toho vlítla pěkně zhurta a už teď se může chlubit velkými jmény, které se jí podařilo podepsat. Jsou mezi nimi například Tomáš Deák, Leo Brichta a nově se vyrojily spekulace, že se do organizace chystá i Viktor Pešta. Jak to teda je?