top fight logo export web
Všichni z elitní desítky lehké váhy jsou zbabělci! hořekuje Islam Makhachev

Tvrdá slova! Dan Hooker předvídá, jakým způsobem a proč sejme Islama Makhacheva

Islam Makhachev hodlá na trůnu lehké váhy pokračovat v odkazu, který zde zanechal Khabib Nurmagomedov. Tuto cestu se mu pokusí už v zárodku překazit Dan Hooker.

UFC k této bitvě svolilo chvíli poté, co ze hry vypadl Rafael dos Anjos. Ten se aktuálně zotavuje z drobné operace kolene, která by ho neměla limitovat v úplném tréninku, ale do boje se 6. listopadu ještě vrátit nestihne.

Islam Makhachev tedy zažádal o nového soupeře, jímž se velmi ochotně stal Dan Hooker. Ten před týdnem na body ovládl svůj zápas s Nasratem Haqparastem a teď využil šance vyhoupnout se vzhůru v žebříčku lehké váhy opět až do elitní pětky.

„Všichni Islama považují za nepřemožitelného, ale už jeho minulost nám napovídá, že se přemoct dá, i já to mohu dokázat,“ vyhlásil odvážný novozélandský bojovník, jenž má pro tuto příležitost údajně přichystaný i speciální plán.

„Samozřejmě, že v Makhachevovi vidím záblesky Khabiba, má velmi podobný styl, ale věřte mi, že jsem takové bojovníky vídal na tréninku a u všech jsem zjistil, že to jsou jenom lidé. Všichni tito lidé mohou být poraženi, všichni mohou krvácet,“ říká.

„Podstatou je být rychlejší a bystřejší. Jakmile nastane vhodná příležitost, mohu Islama vypnout. Úderem či naskočeným kolenem při tom, jak se mě bude snažit vzít na zem. Pro všechny ostatní je to nějaký mystický fighter, pro mě je to jen lovná kořist a další běžný soupeř,“ dodává Hooker.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.