top fight logo export web
tereza bleda oktagon

Udělala jsem velký krok k UFC, je si vědoma čerstvá šampionka Tereza Bledá

Na konci roku se stala historicky první ženskou šampionkou organizace OKTAGON. Tereza Bledá zdemolovala svoji soupeřku již v prvním kole a Mabelly Lima by na výlet do Brna asi nejradši zapomněla. Poskočila tak už na 35. místo ve světovém žebříčku!

První prohra přišla hned při vážení, které Brazilce uteklo o téměř dvě kila! V tu chvíli bylo jasné, že o titul bude bojovat pouze Bledá. Druhá a podstatně bolestivější prohra přišla poté v kleci. Lima od prvních vteřin nestíhala a svým těžkopádným pohybem působila jakoby do klece zabloudila z odtučňovacího tábora.

Tereza Bledá sršela energií a po lajdácky kopnutém lowkicku si snadno došla pro takedown. Na zemi se bleskurychle dostala do plného mountu a začala sázet tvrdé lokty na hlavu své soupeřky. Několik si jich našlo svůj cíl a Lima začala krvácet z tržné rány na čele. Rozhodčí jí dal pár vteřin navíc, ale poté jí vysvobodil z beznadějné pozice a ušetřil jí tak dalších zranění.

„Trochu jsem čekala, že to může být na pět kol. I když hrozně jsem si přála, aby to tak nebylo. Chtěla jsem to ukončit v prvním, ale nenapadlo by mě, že udělá takovou chybu, že třikrát po sobě kopne lowkick. Lokty sice pilujeme na tréninku, ale poprvé jsem je takhle trefila do soupeřky.“

Neporažená šampionka OKTAGONu si připsala již pátou výhru a znovu dokázala, že se jí ani před zkušenější soupeřkou nerozklepou kolena a do klece jde s jasným cílem. „Jak se pustí hudba, tak běžím do klece a nezajímá mě nic jiného než výhra a naprostá demolice!“

Bezchybná bilance a titul OKTAGONu mohou být rozhodujícím trumfem pro Terezy ambice, které míří za oceán do UFC. Reprezentantka Reinders Teamu navíc nedávno oslavila teprve dvacáté narozeniny a může se tak stát vůbec nejmladší bojovnicí v historii organizace.

Tereza Bledá do UFC?

„Pevně věřím, že tohle je velký krok k UFC. Nemůžu říct, jak daleko to je, ale i když nemám nějak vysoké skóre, na dvacet let to není špatný. Na to být nejmladší v UFC zbývají už jen čtyři měsíce. Když si vezmu, jak dlouho trvá podepsat smlouvu… Do kalendáře se radši nekoukám, muselo by to být opravdu v trysku.“

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.