Top-Fight.cz - bojové sporty
Rose Namajunas Weili Zhang ufc 268

UFC 268: Rose Namajunas vs. Weili Zhang 2, vše o titulové bitvě

UFC 268 nám nabídne hned dvě fantastické odvety, ve kterých půjde o titul šampiona. Dámy mají přednost, a proto první na řadu přijdou v našlapané Madison Square Garden Rose Namajunas a Weili Zhang, které si to rozdají o pás ve slámové divizi.

Rose Namajunas jede v posledních letech na vlně odvetných zápasů. Koncem roku 2017 a v první polovině roku 2018 proběhly dvě bitvy s fenomenální Polkou Joannou Jedrzejczyk. Rose si po první překvapivé výhře TKO připsala druhou na body a potvrdila svoji pozici na vrcholu divize.

Z něj jej po šokujícím průběhu zápasu sundala Brazilka Jessica Andrade. Namajunas po tvrdém slamu přistála na hlavě a Jessica otřesenou soupeřku snadno dorazila. Devětadvacetiletá Američanka si vybrala více než roční volno a vrátila Andrade prohru po těsné bitvě na body.

Tato výhra otevřela Namajunas dveře k titulové šanci, ale na druhé straně klece čekala zdánlivě neporazitelná čínská šampionka. Thug ovšem vytáhla již v prvním kole fantastický kop na hlavu a jedním z nejlepších knockoutů loňského roku získala pás. Do tohoto zápasu tak půjde s rekordem deset výher a čtyři porážky, kdy 50 % vítězství získala submisí.

Weili Zhang působila od svého příchodu do UFC naprosto nekompromisním dojmem. Vyhrála tři zápasy v řadě a přišla její šance zabojovat o titul. Ten držela v té době Jessica Andrade. Magnum vyřídila Brazilku za pouhých dvaačtyřicet vteřin a usedla na trůn!

Z něj se jej pokusila sesadit Joanna Jedrzejczyk na turnaji UFC 248. Úžasný boj označují odborníci za nejlepší ženský zápas v historii UFC. Zhang zvítězila děleným rozhodnutím na body a připsala si první úspěšnou obhajobu. O to větší šok přišel na akci UFC 261 s Namajunas, ale o tom je zde již napsáno dost. Weili tak nyní disponuje bilancí jednadvacet výher a dvě porážky, kdy 48 % vítězství získala knockoutem.

Rose Namajunas vs. Weili Zhang

První vzájemný zápas byl podle nás dost ovlivněný necitlivými výroky, které Rose vypustila na adresu svojí soupeřky. Nejvíce emocí vzbudil příspěvek „mrtvý rudý, dobrý rudý“, ve kterém Rose útočila na komunistický původ čínské bojovnice.

Zhang očividně v zápase emoce příliš nezvládla, výsledkem byla triviální chyba a konec již po necelých osmdesáti vteřinách. Tentokrát nás pravděpodobně čeká mnohem vyzrálejší verze, na které pomáhal pracovat i triple champ Henry Cejudo.

Zhang musí upravit svůj game plane a netlačit tak silně na pilu. Rose je v kontrech smrtící a nátlakový styl soupeřky jí sedí. Pokud se Zhang nesplaší a bude trpělivě rozebírat Namajunas celých pět kol, věříme, že její vysokofrekvenční styl boje bude slavit úspěch.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • UFC 268: Rose Namajunas vs. Weili Zhang 2, vše o titulové bitvě