top fight logo export web
Francis Ngannou Ciryl Gane

UFC 270: Francis Ngannou vs. Ciryl Gane, analýza + informace

Turnaj UFC 270, který hostí Honda Center v Anaheimu, má na své kartě hned dvě titulové bitvy. První přijde na řadu premiérová obhajoba Brandona Morena, ale hlavní tahák celé akce představuje střet dvou momentálně nejlepších borců v těžké váze.

Francis Ngannou se naposledy ukázal v kleci loni v březnu, kde na turnaji UFC 260 knockoutoval Stipeho Miocice a získal tak titul šampiona těžké váhy. Odčinil tak svůj neúspěch z ledna roku 2018, kdy jej clevelandský hasič porazil po pěti kolech na body.

Predátor ukázal oproti prvnímu střetu znatelný posun ve všech dovednostech. V prvním kole dokázal odmítnout takedown a perfektně hospodařil s energií. Ve druhé pětiminutovce si trpělivě počkal na svoji šanci a zkušeného soupeře doslova zlikvidoval. Připsal si tak již desátou výhru knockoutem v UFC, kdy poslal spát taková jména, jako jsou Overeem, dos Santos nebo Velasquez. Do tohoto zápasu půjde kamerunský národní hrdina s bilancí šestnáct výher a tři porážky, kdy 75 % vítězství získal knockoutem.

Ciryl Gane si v srpnu na turnaji UFC 265 poradil s Derrickem Lewisem, kterého ukončil ve třetím kole TKO. Bon Gamin trefil osmadevadesát signifikantních úderů proti pouhým šestnácti Lewise. Černá Bestie absolutně nestíhala Francouzův pohyb a pořádná porce lowkicků vše jen umocnila. Ciryl tak vylepšil svůj působivý rekord na deset výher, žádná porážka, kdy 40 % vítězství získal knockoutem.

Vyrovnané kurzy napovídají, že nás čeká dramatická bitva, která může skončit všelijak. Střetnou se totiž dva naprosté přírodní úkazy, které nemají v celé divizi konkurenci. Gane se i s 115 kg pohybuje jako střední váha a disponuje na nejtěžší divizi naprosto nesmyslným kardiem. Navíc je to technicky ohromně vyspělý a přesný útočník, který má hluboké základy v Muaythai. Ngannou sice nemá tak široký repertoár technik, ale jeho schopnost ukončit boj jedním úderem je až strašlivá.

UFC 270: Francis Ngannou – Ciryl Gane, výsledky

Ciryl strávil během posledních pěti zápasů v kleci neuvěřitelných jednadevadesát minut a pětačtyřicet vteřin. Jeho metodický přístup zatím vždy vedl ke kladnému výsledku, ale každá minuta, kterou stráví v kleci s Francisem, je jako ruská ruleta. Kamerunec je mnohem nebezpečnější a dynamičtější než kdokoliv jiný. Riziko, že se během pěti kol jednou opravdu pořádně trefí, je proto obrovské.

Poslední a poměrně zásadní otázka je, jak nastoupí oba borci naladěni po psychické stránce. Francis se v poslední době hodně věnuje dohadům s vedením UFC o budoucí smlouvě a řeší svůj boxerský zápas s Tysonem Furym.  Soustředěnost na blížící se boj o titul u něj nemusí být stoprocentní. Gane a jeho tým navíc Predatora dobře znají z dob společných tréninků v MMA Factory v Paříži.

I když se v MMA může stát cokoliv, pravděpodobné jsou jen dva scénáře. Gane využije svůj vysokofrekvenční box, kdy trefuje více než pět úderů za minutu a připíše si jasné bodové vítězství. Druhá a podle nás pravděpodobnější varianta, na kterou půjdou i naše peníze, je, že se Ngannou prostě jednou trefí a bude po zápase. Kurz na tuto konkrétní příležitost zatím není vypsán, ale očekáváme jej na hranici 2.50 což nám přijde jako perfektní sázka.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.