top fight logo export web
Andrade Lemos

UFC Vegas 52 – Jessica Andrade vs. Amanda Lemos – informace, analýza a přenos online

Po dlouhé době je hlavní událost turnaje rezervována pro něžné pohlaví. Slámová váha se díky absenci dominantní šampionky jeví jako nejzajímavější ze všech kategorií, a právě o vrchol divize do 52,16 kg si to rozdají dvě brazilské bojovnice.

Jessica Andrade se představila v kleci naposledy loni v září na turnaji UFC 266. Cynthii Calvillo zvládla ukončit TKO pouhých šest vteřin před koncem úvodního kola. Třicetiletá Brazilka tak upravila svůj rekord na dvaadvacet výher a devět porážek, kdy 41 % vítězství získala knockoutem.

Bate Estaca je bývalou šampionkou, když na turnaji UFC 237 brutálním slamem vypnula Rose Namajunas a sebrala jí titul. Bohužel pro Jessicu hned první obhajoba pro ni nedopadla dobře a pás se stěhoval do Číny k Weili Zhang. Andrade vždy těžila ze své abnormální síly a kvalitního wrestlingu. Za svoji kariéru vyřídila množství známých jmen a pokud prohrála, bylo to vždy s absolutní extratřídou jako Shevchenko, Jedrzejczyk nebo v odvetě s Namajunas.

Amanda Lemos se nyní nachází na desáté pozici slámové divize. Do UFC vstoupila v roce 2017 a hned na úvod prohrála s Leslie Smith. Amandinha se z neúspěchu rychle oklepala a poté přidala pět výher v řadě, z toho tři před limitem, navíc v prvním kole. Celková bilance čtyřiatřicetileté Brazilky je jedenáct výher a jedna porážka, kdy 64 % vítězství získala knockoutem. Právě působivá schopnost ukončovat své soupeřky přinesla Amandě šanci bojovat v hlavním zápase celého turnaje a v případě vítězství možná i šanci na titulový výstřel.

Obě bojovnice mají rozhodně divákům co nabídnout. Andrade posbírala nejvíc výkonnostních bonusů v historii slámové váhy a Lemos zato tráví v kleci absolutně nejkratší čas ze všech dívek v divizi. Jessica i Amanda navíc nemají problém stoupnout si doprostřed klece a vyměňovat si se soupeřkou tvrdé údery.

I když se zdá, že na sebe narazí dvě vyrovnané zápasnice, je tu přeci jenom jeden obrovský rozdíl. Zkušenosti, které Andrade nasbírala v zápasech s top soupeřkami, prostě nemá Lemos jak vyvážit. Bývalá šampionka se pokusí zatáhnout hladovou Lemos do hlubokých vod, jaké zatím nezažila. Pokud se Amanda netrefí v prvních dvou kolech, začne podle nás dominovat Jessica se svým wrestlingem a připíše si další vítězství v pro nás příjemném kurzu 1,45. Hlavní kartu nám ode tří hodin ráno nabídne stanice Premier Sport 1.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.