top fight logo export web
jon jones jiri prochazka mma zapas

UFC veterán vysvětlil, proč je polotěžká váha UFC mnohem lepší bez Jona Jonese

Dlouhých deset let neznala polotěžká váha jiné šampiony, než byli Jon Jones s Danielem Cormierem. Po jejich odchodu zde ale byli už tři noví.

Jan Blachowicz, Glover Teixeira a nyní Jiří Procházka. Tato trojice se na trůnu divize do 93 kilogramů vystřídala během jednoho pouhého roku. Něco takového bylo dříve nemyslitelné.

Jon Jones je dodnes považován za největší MMA ikonu celé historie. Jeho talentu nemohl nikdo konkurovat, což zapříčinilo, že v polotěžké váze porážel jednoho vyzývatele za druhým. Teprve až když se svého pásu vzdal, tak tato divize opět procitla.

jon jones ufc tezka vaha

Teď je to v UFC mnohem lepší, přiznává slavný veterán Chael Sonnen

Sám Sonnen Jonesovi podlehl, a tak dobře ví, jakými schopnostmi tato legenda disponuje. A vůbec nelituje toho, že nyní už vody divize do 93 kg nebrázdí.

„Velmi mě těší, jak se situace vyvinula. Dříve už o tu kategorii lidé ani nejevili takový zájem, pomalu umírala. Jon Jones je možná tím nejlepším, co MMA potkalo, ale zároveň je tím nejhorším, co zničilo atraktivitu celé soutěže,“ poznamenával Sonnen.

„Jon vyhrával skoro všechny fighty na body. Měl skvělé bojové IQ, ale ta jeho dominance už fanoušky nudila. Nemluvě o tom, že v závěru své kariéry nepodával nějaké přesvědčivé výkony. Podle mě prohrál s Reyesem, se Santosem to měl velmi, velmi těsné a se Smithem mě to také nebavilo.

Těm fightům chybělo jakékoliv vzrušení. A když jsme čekali na vyhlášení výsledku, prakticky jsme jenom zhořkli, protože to sudí vždy Jonovi dali, i když už si to nezasloužil.

Takže za mě je naprosto super, že je v devadesát trojce opět čerstvý vzduch. Ti bojovníci znovu hýří elánem a lidé se mohou těšit na zajímavé fighty,“ sdělil Sonnen, který tak zároveň pochválil poslední Procházkovo bojové vystoupení.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.