top fight logo export web
Usman Chimaev

Usman: Chimaev? Proč zápasit s někým, kdo není na mé úrovni

Kamaru Usman zopakoval, že jeho obhajoba s Leonem Edwardsem může být ta poslední, kterou ve velterové váze podstoupí.

Důvodem jsou ambice ze zisku druhého mistrovského pásu. Ten by Kamaru rád ukořistil v polotěžké váze, kde aktuálně vládne Jiří Procházka. Tento plán bohužel staví ostatní vyzývatele, jako je například i Khamzat Chimaev, na druhou kolej.

„Myslím si, že jsem jasně dokázal, že jsem nejlepší. Ve veltru už si nemám co dokazovat. Jsem jako Mayweather v boxu. Porazil jsem všechno a všechny, koho přede mě postavili. A to nejen jednou, ale třeba dvakrát,“ chválil se Usman.

Momentálně se na výsluní tlačí Khamzat Chimaev. Diváci se na zápas mezi ním a Usmanem velmi těšili. Teď je ovšem nepravděpodobné, že se tohoto scénáře ještě někdy dočkáme… Leč naděje umírá poslední…

Usman: Chimaev na top úroveň ještě nemá

„Znáte to, vždy se tu objeví někdo další, komu byste mohli čelit. Lidé volali po mé odvetě s Covingtonem, potom po mé odvetě s Edwardsem. Teď budou volat po mém zápase s Chimaevem. Já toho bojovníka uznávám, avšak už teď vím, že nedosahuje mé úrovně,“ řekl Kamaru.

„Khamzatův zápas s Burnsem mi odhalil jeho slabiny. Došlo mi, že na tu mistrovskou úroveň ještě není připraven. Proč se tedy trápit další obhajobou a oddalovat tak cíl, který je pro mě teď mnohem důležitější? Potřebuji získat druhý a pak možná i třetí pás,“  pronesl v UFC doposud neomylný nigerijský zápasník.

Rýsuje se tedy myšlenka titulového boje proti Jiřímu Procházkovi… Pokud tedy i on zvládne úspěšně svou další obhajobu.

„Nebudu říkat, že dokážu v polotěžké váze porazit všechny, ale pevně věřím, že minimálně Blachowicz a Procházka jsou těmi soupeři, na které by moje dovednosti měly stačit. Moc rád bych to dokázal a stal se šampionem dvou divizí,“ vyslovil Usman na stanici ESPN své přání. Pochopitelně tím cílí zejména na postojáře.

V Česku působí nová sázková kancelář, která dokázala získat licenci. Patří mezi top na světě a nyní jako noví rozdávají super bonusy i peníze zdarma. Vyberte 3 000,- Kč zdarma zde, volné otočky a také sázenku 500,- Kč na UFC nebo Oktagon MMA. Nezapomeňte ověřit účet. Příjemnou zábavu.