top fight logo export web
Kamaru Usman UFC

Usman: Na Chimaeva si klidně počkám, ale nejdřív mi musí ukázat, že na tu nejvyšší úroveň vážně patří

Kamaru Usman určil podmínky, za kterých bude ochoten bojovat proti Khamzatu Chimaevovi. A údajně mu k tomu výhra nad Burnsem stačit nebude.

Nigerijský šampion, jenž momentálně vysedává na trůnu velterové váhy, musel všem připomenout, že když sem sám dral na vrchol, čelil přitom celé řadě zvučných jmen. Nikdo mu nedal nic zadarmo. A téže přístup hodlá zvolit on sám, když někdo jako Chimaev volá po titulovém souboji.

„Už jsem to řekl jednou a bohužel se musím opakovat. Kdokoliv se mnou chce bojovat, ten si mě musí zasloužit. Já jsem pound-for-pound jednička, nejlepší zápasník světa. Na mě se musí stát fronty. Takto to funguje,“ odhalil svou vidinu.

„Když jsem se já dral na vrchol, nikdo mi nechtěl čelit. Kolikrát jsem musel čekat nebo přijímat takové zápasy, které se mi z hlediska postupu v žebříčku ani nelíbily. Přesto jsem do nich chodíval a dělal to nejlepší, co jsem jenom dělat mohl. Nikdo mi nic nedal zadarmo a já plánuji být stejně krutý, pokud jde o rozdávání titulových šancí,“ rozpovídal se coby jako host pořadu u Jimmyho Roma.

„Pokud se chce tedy Khamzat Chimaev dostat nahoru, musí ukázat víc než jen dobrý výkon v souboji s Burnsem. Vesměs se s nikým ze špičky ještě nepral, tohle má být jeho první zkušenost. Já si na něho velmi rád počkám, ale nejprve mi musí dokázat, že na tu nejvyšší úroveň vážně patří,“ zněla Usmanova podmínka.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.