top fight logo export web
Abdelaziz Usman Chimaev

Usman se jen tak nevrátí, sdělil manažer. Kdo by mohl zabojovat o dočasný pás?

Kamaru Usman by se podle nové prognózy nemusel vrátit dříve než na konci roku, a tak vzniká myšlenka, zdali do hry nebude vhozen pás pro dočasného šampiona velterové váhy. Na koho se usměje štěstí?

Doposud to není oficiální, jelikož to nepotvrdil ještě sám Dana White, ale takový manažer Ali Abdelaziz už stihl tuto informaci upřesnit mediím.

„Kamaru je po operaci, ale bohužel se stále nemůže zapojit do tréninku. Má za sebou plastiku svalu, což znamená, že nemůže boxovat. Prakticky až do konce léta existuje riziko, že pokud něco uspěchá, tak si to zranění obnoví. A to by pro něj mohlo mít katastrofální následky,“ uvedl Abdelaziz.

Následující krok by tedy mohl být jasný. Když je šampion delší dobu mimo hru, povětšinou se začíná uvažovat o nějakém prozatímním mistrovském řešení.

Chimaev vs. Edwards?

„Vůbec bych se nedivil, kdyby se Dana White rozhodl, že do hry vhodí dočasný titul. Možná bychom to dokonce i uvítali. Khamzat Chimaev a Leon Edwards jsou k dispozici, oba bez zápasu. Myslím si, že tento scénář dává dokonalý smysl,“ navrhuje vrchní šéf ze stáje Dominance MMA.

„Je mi jasné, že se Edwards připravoval na Usmana, ale bohužel to nyní nejde. Pokud je ale chlap, tak tohle náhradní řešení přijme. Obzvláště, pokud bude ve hře dočasný titul,“ myslí si.

„No a co se týká ostatních vyzývatelů, jako jsou například Belal Muhammad, Gilbert Burns a další, ti všichni musí přejít přes Colbyho Covingtona. A pokud bude Colby chtít s Usmanem trilogii, musí všechny ostatní vyzývatele nyní vyřadit,“ zněl Abdelazizův požadavek.

Finální rozhodnutí tedy bude na UFC. Jak to tak ale vypadá, Edwards a Chimaev jsou skutečně dvěma nejvýše postavenými borci, kteří by do náhradní titulové bitvy mohli naskočit.

Covington o znovudobytí velterového trůnu usiluje také, ale protože v této snaze již dvakrát selhal, musí teď Whiteovi ukázat, že z divize vymýtí zbývající hrozby, aby si tu šanci vynutil i potřetí.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.