top fight logo export web
umar nurmagomedov

V UFC bude další Nurmagomedov šampionem. Chce ničit soupeře a ovládnout srdce fanoušků

Dagestán vyprodukoval celou řadu kvalitních fighterů a mnozí z nich sdílí příjmení Nurmagomedov. Další takový bude v UFC již brzy šampionem.

Když se řekne Nurmagomedov, patrně všichni si asi vybaví Khabiba, toho nejznámějšího a doposud nejúspěšnějšího z velké rodiny bojovníků. Skutečnost je ale taková, že na profesionální úrovni působí hned i jeho dva bratranci. Usman, jenž bude brzy bojovat o titul lehké váhy Bellatoru, a Umar, jenž se tlačí na špičku bantamové váhy UFC.

Jak je u těchto borců známé, žádný z nich nezná hořkost porážky. Mezi lidmi se dokonce uzavírají sázky, který z nich padne jako první. Odpověď není jednoduchá, protože vždy, když těmto bojovníkům někdo nevěřil, tak dokázali překvapit. A totéž hodlá udělat i Umar Nurmagomedov, který usiluje o to, aby ho již brzy poznal celý svět.

Umar Nurmagomedov neporazeny

Umar Nurmagomedov: Chci vládnout UFC! 

„Musím říct, že by to bylo jednodušší, kdyby mým bratrancem nebyl Khabib, jelikož je díky tomu na mě vytvářen extra tlak, ale zase to má tu výhodu v tom, že mě nutí jít na maximum svých možností. A to je to, o čem bojové sporty jsou. Člověk ze sebe musí vydat vždy to nejlepší, aby se mohl stát šampionem,“ ví Umar.

„Teď se nacházím ještě v poněkud obtížné situaci, protože se mnou nikdo nechce přijímat zápasy. Až se ale stanu šampionem, tak se to změní a všichni se mnou budou chtít bojovat. Vím, že ta chvíle přijde, jen musím být trpělivý. Mým cílem je ovládnout nejen bantamovou divizi, ale získat si i srdce diváků. Chci se stát tím, na koho bude každý ukazovat a vzdávat mu respekt. Můj čas přijde,“ zopakoval Umar pro ESPN.

Divize bantamové váhy je v současné chvíli skutečně nabitá. Vedle šampiona Aljamaina Sterlinga tu máme Petra Yana, TJ Dillashawa, Josého Alda, Coryho Sandhagena, Marlona Veru a potenciálně stále Dominicka Cruze a brzy možná i Henryho Cejuda. Umar ještě nečelil žádnému z těchto jmen, ale pomalu se na to chystá.