Top-Fight.cz - bojové sporty
Khabib Nurmagomedov sampion

Kluci z Dagestánu to nemají v UFC lehké. I když se o jejich kvalitách nedá pochybovat, mají obrovský problém prosadit se do hlavních zápasů, které přinášejí popularitu i posun v žebříčku.

Nutno uznat, že promovat věčně zamračené borce, kteří vypadají jeden jako druhý, musí být pro majitele organizací pořádný oříšek. Islam Makhachev je toho zářným příkladem, protože z jedenácti zápasů v UFC dokázal vyhrát deset, ale stále nepatří ani do titulové eliminace.

Borci z vrcholu potravního řetězce lehké váhy dělají, jako kdyby měl třicetiletý Rus ošklivě nakažlivou kožní nemoc a do klece se s ním nehrnou. Výjimku představoval na turnaji UFC 267 Dan Hooker, který vzal zápas jako short notice a Islam si jej povodil jako naprostého začátečníka.

Makhachev se po dominantním vítězství posunul na čtvrté místo žebříčku a bylo jasné, že bude chtít bojovat s někým z top pětky. Zde byl volný pouze Beneil Dariush, který má v současné době fantastickou sérii 7 výher v řadě a v posledním zápase naprosto vymazal Tonyho Fergusona.

Jednání proběhla až překvapivě lehce a oba borci se dohodli na pětikolové bitvě, která nás čeká 26. února v roce 2022. Islamův trenér a mentor Khabib Nurmagomedov měl z dohodnutého souboje takovou radost, že na svůj Instagramový profil umístil k tomuto souboji komentář: Dvě nejlepší lehké váhy světa!

Pro Khabiba absolutně necharakteristický projev překvapil úplně všechny, ale je dost možné, že další titulový vyzyvatel je už daný. Podle všech indicií jím bude Justin Gaethje, který už nyní čeká na výsledek zápasu Poirier vs. Oliveira. Toho se dočkáme za necelé dva týdny na parádně obsazeném turnaji UFC 269.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • V únoru se utkají dvě nejlepší lehké váhy světa, pustil se Khabib do promování svého svěřence