top fight logo export web
Edwards Usman Masvidal

Válka o Edwardse! Zájem mají Usman, Masvidal i Chimaev. Co na to UFC?

Leon Edwards je nový králem velterové váhy a o nabídky na svou první obhajobu nemá vůbec žádnou nouzi.

O britského „Rockyho“ se přetlačují rovnou tři jména. V první řadě Kamaru Usman, který ještě jako nedávný držitel patnáctizápasové vítězné série má nejvyšší právo, a pak Jorge Masvidal s Khamzatem Chimaevem.

Nejvíce jako pěst na oko je v tomto seznamu právě Masvidal. Člověk, který má tři prohry v řadě, ale který je ochotný zrušit veškeré své plány, jen aby šel o titul.

Edwards: Usman má na odvetu právo, ale s Masvidalem mám nevyřízené účty

Možná si vzpomínáte na Edwardsův projev z předzápasové tiskové konference. Zde oznámil, že až se stane šampionem, jeho první obhajoba bude právě proti Masvidalovi. Táhnou ho k tomu osobní důvody.

„S tím člověkem se pokouším bojovat už tři roky. Dlouhé tři roky mi uniká a odmítá mě. Až konečně získám pás, pak věřím, že už mě odmítat nebude. Konečně se mi postaví čelem a já mu dám spočítat všechny ty lži, přetvářky a zákeřné útoky zezadu,“ prohlásil Rocky.

„Je mi jedno, že má tři prohry v řadě. Je mi jedno, že to bude o mistrovský pás. Tento souboj má příběh a já Jorgemu vážně chci zmalovat ksicht,“ vyjádřil své přání.

K tomuto zbývá jen podotknout, že si Masvidal na prosinec verbálně domluvil duel proti Gilbertu Burnsovi. Protože ale nemá podepsanou smlouvu, může z této dohody v klidu vycouvat, což by kvůli titulovému souboji neváhal udělat.

Dana White: Usman si zaslouží odvetu

Přání UFC je vždy na prvním místě. A musíme respektovat i to, co Kamaru Usman během svého kralování dokázal. Tohle je jeho první porážka na nejvyšším MMA poli. Leon Edwards navíc svou výhru oslavil v poslední minutě posledního kola, jinak by prohrál na body. Proto odveta dává největší smysl.

„Uvidíme, jak se bude Kamaru cítit a kdy se bude chtít vrátit. Samozřejmě je odveta logickým řešením a moc rád bych ji uspořádal v Anglii,“ konstatoval White, který si je zároveň vědom Usmanova přání, že se původně chtěl vydat do polotěžké váhy. Tento plán ale asi nyní o něco pozdrží.

„Nemusíme to řešit hned, máme na to dostatek času. Dejte tomu čas. Až se Kamaru vrátí, projednáme možnosti odvety,“ požádal White o trpělivost.

Chimaev tedy zůstává bokem

Šéf UFC původně slíbil, že bitva mezi Natem Diazem a Khamzatem Chimaevem ve velterové váze určí nového titulového vyzývatele. Tohle by ale s ohledem na výsledek hlavního zápasu turnaje UFC 278 nemusela být zase až taková pravda.

Pokud Khamzat vyhraje, jak se dle papírových předpokladů očekává, tak bude muset počítat nejspíše s tím, že si dají Edwards s Usmanem odvetu. A v takovém případě bude muset zůstat několik dlouhých měsíců mimo hru, anebo přijme další zápas, aby nevychladl. Tato druhá možnost zní o něco reálněji.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!