top fight logo export web
usman prochazka souboj vaha

Vážně uvažuju, že si skočím pro Jirkův pás. Věřím, že ho mohu porazit, hlásí Usman

Čím dál více to začíná vypadat, že si Kamaru Usman ve veltru odbude ještě jednu obhajobu a pak změní divizi.

Už toto téma nakousl jeho manažer Ali Abdelaziz a sama „Nigerijská noční můra“ v něm pokračuje. „Polotěžká váha by skutečně mohla být mou příští zastávkou!“ přiznala na lasvegaské tiskové konferenci, kam zavítala promovat svůj zápas s Leonem Edwardsem.

Do povinné obhajoby proti Edwardsovi vstoupí Usman 20. srpna. Dost možná to bude jeho poslední zápas v této kategorii na nějakou dobu. „Myslím si, že si ve veltru už nemám co dokazovat. Abych z toho historického hlediska mohl něco znamenat, potřebuji vyhrát dva pásy. A věřím, že v polotěžké váze je to reálné,“ pronesl.

Šampionem v divizi do devadesáti tří kilogramů je Jiří Procházka. A zrovna na něho si Usman dost věří. „Můj manažer Ali Abdelaziz říká, že jsem schopný porazit všechna jména. Já budu o něco skromnější a povím, že dokážu porazit jen některá. Na několik frajerů ze špičky si dost věřím a Jiří Procházka je jeden z nich.“

kamaru usman ufc 268 vysledky

Kamaru Usman si věří na Procházku

Je evidentní, na co Kamaru naráží. Jde mu o to, když už má změnit divizi, aby se střetl s ryzím postojářem, na něhož by mohl aplikovat svůj pokročilý wrestling.

Tento jeho sebevědomý proslov nám nicméně potvrdil, že nigerijský šampion umí skvěle pracovat s vlastní váhou a že ve veltru všechny silově převyšuje.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.