top fight logo export web
jiri prochazka glover teixeria

Ve 42 letech se stal UFC šampionem, teď mu bude čelit Procházka. Glover Teixeira píše úžasný příběh…

Na turnaji UFC 267 se psal jeden z nejúžasnějších MMA příběhů v historii UFC. Teixeira se stal novým šampionem, když mu Blachowicz ve druhém kole odklepal čistě chycené škrcení.

Možná si teď říkáte, co je na tom tak senzačního, vždyť noví šampioni se rodí skoro každý turnaj. Jenže Teixeirovi je 42 let. Dokázal to ve věku, kdy už většina zápasníků MMA ani nedělá.

Glover Teixeira nikdy nepatřil k velkohubým bojovníkům, kteří si potrpěli na silné řeči. Nikomu nenadával, poctivě kráčel po své sportovní cestě a krůček po krůčku došel až na samotný vrchol. Zabralo mu to 20 let!

Blachowicz Teixeira vysledky

Glover Teixeira přepisuje historii UFC

“Je to úžasný pocit. Jsem tak šťastný. O tomhle jsem snil dvacet let. Dvacet let na cestě, vzestupy a pády, chtěl jsem získat tenhle pás. Chtěl jsem být šampiónem. Byly doby, kdy jsem si myslel, že toho nikdy nedosáhnu,“ prozradil Teixeira na pozápasové tiskové konferenci.

Jenže málokdo ví, čím vším si musel Teixeira na své cestě projít. Do UFC se mohl dostat už v roce 2005, kdy byl vybrán pro druhou sezónu The Ultimate Fighter. Jenže trvalo dalších sedm let, než se tam skutečně probojoval. Co dělal mezi tím? Tvrdě trénoval a zápasil.

Navíc to nebylo poprvé, co se rval o titul UFC. O pás šampiona Brazilec bojoval už před sedmi lety s Jonem Jonesem. Jenže prohrál. A na druhou šanci musel čekat dalších sedm let. Nakonec to ale přeci jen dokázal. Po souboji s Blachowiczem získal pás šampiona.

Teď je na vrcholu a všichni se těší na jeho první obhajobu. A pro českého fanouška je to něco nevídaného! Obhajovat bude právě proti Jiřímu Procházkovi. Na toho si ostatně ukázal ihned po zápase.

“Jiří Procházka je další na řadě. Je to borec, který vyjadřuje úctu všem kolem. Kamaráde, jsi další! V květnu si to rozdáme,“ má jasno Teixeira. Tomuhle zápasu dal zelenou i prezident UFC Dana White.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.