top fight logo export web
david dvorak ufc

Věřím, že do konce roku jsem v TOP 5, prozradil svůj plán David Dvořák

Koncem března v Columbusu ve státě Ohio nastoupí ke svému dalšímu zápasu v UFC David Dvořák. Hrobník z Hradce loni absolvoval pouze jediný zápas, a to již v květnu na turnaji UFC Fight Night 188.

Náhradník Juancamilo Ronderos neměl absolutně nárok vzdorovat a David jej uškrtil již v polovině prvního kola. Na rozhodující moment mu navíc stačila pouze jedna ruka!

Nyní čeká devětadvacetiletého borce soupeř úplně jiného ražení. Světová šestka Matheus Nicolau se v UFC pohybuje od roku 2015 a momentálně drží sérii čtyř výher v řadě. Celková bilance všestranného Brazilce je sedmnáct výher a pouhé dvě porážky. Na svém kontě má skalpy Smolky nebo Elliotta a nikdy v kariéře neprohrál submisí. Pro Davida se bude rozhodně jednat o největší výzvu kariéry, čehož si je hradecký rodák dobře vědom.

„Samozřejmě, je to pro mě největší zápas kariéry. První zápas v UFC byl také důležitý, v podstatě, jak se to posouvá, je každý další zápas ten největší. Tady je to samozřejmě nejvýše postavený soupeř žebříčkově. Pro mě je to obrovská šance, kterou jdu využít. Chci se posunout na to minimálně sedmé nebo osmé místo. To už je velice blízko první pětce. Můžeme dál pokračovat na té naší cestě. Je to kvalitní soupeř, hodně šikovný, ale věřím tomu, že v tomhle zápase budu lepší.“

David se na profesionální scéně pohybuje již od roku 2010 a stihl absolvovat třiadvacet zápasů. Náročné přípravy a těžké shazování do nejlehčí divize si samozřejmě vybírají svoji daň.

„Mám za sebou už tolik zápasů, že nemám ambice mít jich pět nebo čtyři za rok. To opravdu nechci. Chci si šetřit zdraví a nechci pořád shazovat a hubnout. Celkově je ten nápor na tělo enormní. Ty dva zápasy nebo maximálně tři do roka, když to jde dobře, je maximum. Tímto bych tento rok chtěl odstartovat. Bude to březen a poté se uvidí. Myslím si, že by pak mohly být reálné ještě dva zápasy do konce roku. Věřím, že se do TOP 5 dostanu. S týmem pro to děláme maximum. Jdeme si pro to!“

Do turnaje zbývá ještě slušná porce času a David je znám svojí skvělou přípravou na jednotlivé soupeře. Věříme, že se mu podaří nalézt díry i v obraně Matheuse Nicolau a dlouhou přípravu prodá v zápase.

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se často rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii a dají se sázet bojové sporty bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají.