top fight logo export web
939f666b932efbe1b901212b7953d7d1ee11d189

VIDEO: Whittaker trůn střední váhy neobhájil, stal se další z Adesanyových obětí

Robert Whittaker ve sjednocující titulové bitvě neobhájil status hlavního šampiona divize střední váhy, když už ve druhém kole podlehl slibně se rýsující hvězdě Israelu Adesanyovi.

Celý fight předcházela velká propagace. UFC se těšilo na další z návštěv luxusního australského Marvel Stadium, pod jehož střechu se vejde až 54 tisíc diváků. Přičteme-li k tomu i prostor přímo u oktagonu, můžeme tato čísla dostat do ještě vyšších řádů.

S ohledem na stále stoupající oblibu MMA se tedy není čemu divit, že UFC 243 konané v Melbourne tento víkend navštívilo 57 127 diváků, což znamená nový návštěvní rekord organizace. To vše doprovázela celá řada napínavých bitev.

Nejprestižnější na celém turnaji byl titulový souboj dnes již bývalého šampiona Roberta Whittakera, který se po dlouhé pauze vrátil, aby čelil doposud neporaženému nigerijskému stroji s krycím jménem „Stylebender“.

Whittaker, jenž v minulosti dvakrát uspěl s ohromným a velmi nebezpečným Yoelem Romerem, nyní narazil a dá se říct, že ta srážka byla opravdu tvrdá. Adesanya od úvodních sekund zápasu využíval své výšky a především většího rozpětí paží, takže nechával známého „Reapera“, aby si k němu vždy došel. Pak stačilo jen uskočit a kontrovat, čímž se mu podařilo trefit několik přesných úderů přímo na bradu.

Zásadní zlom přišel hned ve druhém kole. Již viditelně omámený Whittaker si při dalším ze svých výpadů nepohlídal bradu a šel k zemi. Další pojistka pak víceméně už nebyla nutná. Adesanya vyhrál na KO a prodloužil svou vítěznou sérii na osmnáct zápasů (sedm v UFC). Nadále přislíbil, že čeká na Paula Costu a následně znovu pohrozil i Jonu Jonesovi z polotěžké váhy.

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.