top fight logo export web
Nate diaz

Vítězná rozlučka! Nate Diaz uškrtil Fergusona a opouští svět MMA. Chimaev bez zaváhání

Nate Diaz završil svou UFC pouť výhrou nad Tonym Fergusonem. Khamzat Chimaev nedal Kevinu Hollandovi ani čichnout.

Od nového hlavního zápasu se čekala krvavá show, která také byla lidem nabídnuta. Jen málokdo ovšem čekal, že první šrám na svém těle najde Ferguson, jemuž soupeř skvěle pokryl lowkick, tudíž se mu otevřela kůže na holeni.

El Cucuy si jel svoje parádičky, které mu ještě přihrály do kapsy první kolo. V tom druhém se však již nemohl najít a byl to spíše Diaz, který dobře trefoval. Jedna taková rána si našla cestu na Tonyho pravé oko, nad nímž se otevřelo obočí. Skóre bitvy se rázem vyrovnalo.

Ve třetím kole nejvíce přišli k životu diváci. Oba bijci v kleci okořenili svůj boj o show a různé skopičiny. Sami komentátoři v ten moment museli přiznat, že nevědí, co mají komentovat, ale tuhle show milují.

S příchodem šampionských kol se do boje opět vrátila vážnost. Zatímco se ovšem v Diazovi probouzela chuť k boji, ve Fergusonovi spíše klesala. Bylo to znát na jeho častých úkrocích a kupením se inkasovaných ran. Zejména zadní direk s El Cucuyem natolik otřásl, že musel pozměnit svou taktiku a pokusil se přenést souboj na zem. Toto rozhodnutí mu však život nezachránilo, ba naopak při pokusu o takedown odkryl svůj krk, který Diaz pevně chytil do gilotiny, jíž donutil soupeře odklepat.

Bezkonkurenční Chimaev

Khamzat Chimaev ukončil spory s Kevinem Hollandem ve svém tradičním stylu a patrně pro zklamání fanoušků i velmi rychle. Nějaké přestřelky a krvelačné bitvy jsme se nedočkali, ba naopak z toho byla jednoznačná záležitost, která skončila už po dvou minutách prvního kola.

„Borz“ využil napjaté situace mezi ním a jeho soupeřem, takže mu místo poklepání rukavicí na začátku duelu skočil ihned po noze. Tento úspěšně doručený takedown se nakonec stal klíčový, jelikož se Kevin rázem nemohl vymanit ze sevření soupeře.

Chimaev chytil škrcení, a i když se z něj jeho protivník snažil dostat, po několika vteřinách mu došly síly a na řadu přišlo klepání, jež ukončilo duel, v němž žádný z bojovníků nakonec nevyslal ani jeden signifikantní úder.

Zajímavý zápas s poměrně hořkou pachutí za sebou mají Jingliang Li a Daniel Rodriguez. Čínský bojovník vyslal v každém kole více úderů, byl přesnější a na soupeřovy tváři napáchal větší škody, přesto si dle přísedících rozhodčích odnesl prohru na body.

Návrat na výherní frekvenci slaví Johnny Walker, který konečně vysadil CBD, jež mu údajně nedělalo dobře a zpomalovalo mu smysly. Ty se mu nyní opět zrychlily, čehož využil proti Ionu Cutelabovi, jehož sesadil z pozice papírového favorita a donutil jej v závěru prvního kola po pevně nasazeném rear naked choku odklepat.

UFC 279, výsledky:

Yohan Lainesse defeats Darian Weeks via split decision (29-28, 29-28, 28-29)
Elise Reed defeats Melissa Martinez via unanimous decision (29-28, 29-28, 29-28)
Alatengheili defeats Chad Anheliger via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
Norma Dumont defeats Danyelle Wolf via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-26)
Chris Barnett defeats Jake Collier via TKO (strikes) at 2:24 of the second round
Denis Tiuliulin defeats Jamie Pickett via TKO (strikes) at 4:52 of the second round
Jailton Almeida defeats Anton Turkalj via submission (rear naked choke) at 4:27 of round one
Julian Erosa defeats Hakeem Dawodu via unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
Johnny Walker defeats Ion Cutelaba via submission (rear naked choke) at 4:37 of the first round
Irene Aldana defeats Macy Chiasson via TKO (strikes) at 2:21 of the third round
Daniel Rodriguez defeats Li Jingliang via split decision (29-28, 29-28, 28-29)
Khamzat Chimaev def. Kevin Holland via submission (D’Arce choke) at 2:13 of the first round
Nate Diaz defeats Tony Ferguson via submission (guillotine choke) at 2:52 of the fourth round

Po dlouhé době je nová sázkovka v Česku, která získala licenci. Konečně něco, kde se rozdávají bonusy a peníze zdarma jako v Anglii. Dá se konečně sázet MMA, K1 a box bez otravných limitů. Registruj se zde a vyzvedni 3000,- Kč zdarma, které nyní jako noví rozdávají. Zadej také promo kód: Topfight a dostaneš ještě 1000,- Kč navíc! Tak toho využij a něco z toho vytáhni.

Sdílej, ať si tohle přečtou i tví přátelé.

Facebook
WhatsApp
Email
Twitter
LinkedIn

Využij tuto skvělou akci!