top fight logo export web
khabib odhaleni

White: Khabiba považuji za promotérskou konkurenci, ten kluk má opravdu velké finanční zázemí

Khabib Nurmagomedov a jeho organizace Eagle Fighting Championship zatím ještě díru do světa neudělali, přesto mají velký potenciál to změnit.

V podstatě vše se v dnešní době točí okolo peněz a abyste kdekoliv uspěli, musíte mít velký počáteční kapitál, s nímž můžete své sny rozjet.

Khabib byl ještě před dvěma lety nejlépe vydělávajícím MMA zápasníkem planety. Díky svému bezchybnému MMA rekordu ovšem poznal další velmi dobře finančně zajištěné lidi, kteří mu dneska podávají pomocnou ruku v perspektivním projektu zvaném „Eagle FC“. Tedy nová MMA organizace, jejímž cílem může být jednoho dne i konkurovat samotné UFC.

„Zcela upřímně, o Khabibovi nemůžu říct jediné špatné slovo. Vždy se ke mně choval upřímně a s respektem, ale jeho organizaci musím brát za konkurenci. Možná to ani nevíte, ale ten kluk má opravdu velké finanční zázemí. Má hodně sponzorů a přátel, kteří mu pomáhají. Pokud má nějaká MMA společnost šanci na té vrcholné scéně prorazit, pak je to ta jeho,“ prozradil White ve Full Send podcastu.

„Khabib se však ze všeho nejdříve bude muset naučit, co tato práce promotéra obnáší. Ono to zase není tak jednoduché, jak si lidé myslí. Mnoho z vás si ani neuvědomuje, že my jako UFC pořádáme turnaje každý týden. A každý turnaj potřebuje své vlastní plánování, což přináší řadu problémů. Khabib tohle všechno postupem času zjistí,“ dodával.  

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.