Top-Fight.cz - bojové sporty
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Whittaker přiznává, že jeho ego hrálo velkou roli při úvodní prohře s Adesanyou
Robert Whittaker je připravený na odvetu s Adesanyou, UFC představil i termín

Whittaker přiznává, že jeho ego hrálo velkou roli při úvodní prohře s Adesanyou

Když vstupoval do boje s Adesanyou poprvé, měl za to, že se jedná jen o další hype mašinu, kterou hravě vykolejí. Její schopnosti ale podcenil a své naopak přecenil.

Robert Whittaker tehdy v říjnu roku 2019 přišel o svůj pás šampiona střední váhy, který až dodnes zůstává v držení jeho kata Israela Adesanyii. To je mimochodem také první Robův přemožitel od února roku 2014.

Co se Whittaker nebojí přiznat, je to, že se v té době domníval, že je Adesanya jen další ztřeštěný bojovník, který má akorát vysoké sebevědomí. Místo nějaké taktické bitvy se tak proti němu hrnul za ukončením, což se mu hrubě vymstilo.

„Nerad to přiznávám, ale Izzy je fakt dobrý kickboxer. Ta výška a to velké rozpětí paží mu na střední váhu dávají skutečně moc velkou výhodu. Je to něco, s čím jsem měl počítat, bohužel mé ego v této bitvě sehrálo svou roli,“ mrzelo bývalého šampiona.

„Nebyl jsem dobře mentálně připraven. Nechal jsem Izzyho, aby se mi dostal do hlavy, vzbudil ve mně emoce a donutil mě bojovat stylem, kterým jsem bojovat vůbec neměl… Neměl jsem se hnát tolik do výměn v postoji. Pořád jsem útočil, zatímco on spoléhal jen na protiútoky a ty mu vycházely,“ vzpomínal.

„Bohužel jsem se snažil i tak Adesanyovi setnout hlavu, což není způsob, jakým normálně bojuji. Byla to ode mě chyba, ze které se pokusím poučit,“ poznamenával Whittaker, jehož reparát se uskuteční 12. února na UFC 271.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
viktor pesta ragozin

Viktor Pešta jednal s bojovou organizací RFA! Odejde z OKTAGONu?

Bojová organizace RFA do toho vlítla pěkně zhurta a už teď se může chlubit velkými jmény, které se jí podařilo podepsat. Jsou mezi nimi například Tomáš Deák, Leo Brichta a nově se vyrojily spekulace, že se do organizace chystá i Viktor Pešta. Jak to teda je?