top fight logo export web
Dillian Whyte box

Whyte by rád nahradil Furyho a střetl se s Wilderem. Má plán, jak se dostat až k Joshuovi

Protože se Fury a značná část jeho týmu nakazili koronavirem, nabídl se Dillian Whyte, že zaskočí jako náhradník pro duel s Wilderem.

Občas věci nejdou vždy tak, jak si je namalujeme. Nejprve jsme se těšili na velký sjednocující souboj mezi Furym a Joshuou, jenž byl později zrušen, a nyní jsme se dočkali minimálně dvouměsíčního odkladu trilogie mezi Furym a Wilderem.

„Vypadá to, že se novým termínem stane říjen. Tuto možnost však ještě budeme projednávat. Tyson se nyní plánuje vrátit do Anglie a pak obnoví svůj přípravný kemp,“ prozradil šéf stáje Top Rank Bob Arum.

Aby se boxerští fanoušci dočkali alespoň částečného odškodnění, vystoupil ze stínu třetí velký britský boxer Dillian Whyte a nabídl se, že bude Wilderovi čelit hned 24. července klidně na short notice. Do hry by pochopitelně byl vhozen jeho pás dočasného šampiona těžké váhy WBC.

„Tohle je přesně ten důvod, proč mají federace prozatímní držitele titulu. Pokud se regulérní šampion zraní nebo nemůže nastoupit, tak vystoupí dočasný šampion a postará se o to, aby se chod věcí zbytečně nezpomaloval,“ sdělil Whyte pro Sky Sports.

„Pojďme tedy udělat něco, co dává smysl. Já vs. Wilder o pás dočasného šampiona a vítěz se pak střetne s Tysonem Furym. A vítěz tohoto fightu pak půjde na Joshuu,“ navrhoval.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.