top fight logo export web
Gilbert Burns otazka

Zcela upřímně, Covington je přeceňovaný fighter, tvrdí Burns. Jaký vzkaz má pro Chimaeva?

Gilbert Burns věří, že je ve velterové váze momentálně druhým nejlepším bojovníkem. A co nevidět to i dokáže.

Na samotném trůnu vysedává šampion Kamaru Usman, který už vesměs porazil ze špičky divize každého, koho jen mohl, včetně Burnse, Masvidala, Covingtona či Edwardse.

Momentálně se všechna tato jména perou o to, které z nich si proti šampionovi zaslouží novou šanci. Dana White ji momentálně slíbil Leonu Edwardsovi, ale hned po něm by si to rád zopakoval právě Burns. A ten k tomu má pádné argumenty.

„Pevně věřím tomu, že já tu jsem momentálně druhým nejlepším bojovníkem v divizi. Masvidalovo hype už uvadá, Edwards na tu top úroveň není stavěný a Covington je zcela upřímně velmi přeceňovaným fighterem,“ rozpovídal se Burns.

„Lidé Colbyho opěvují, jelikož má prořízlou hubu, ale ve skutečnosti právě tou hubou jen maskuje svůj strach. Celkově ani není tak dobrý. Jediné, co má, je wrestling. Žádná síla, žádný postoj, žádná technika, dokonce ani Masvidalovi nijak neublížil. Nezpůsobil mu ani škrábnutí! Vyhrál na body jen díky neustálému wrestlingu. Nejsem z jeho výkonu nijak nadšený,“ přednesl brazilský veterán v interview pro Helen Yee.

Za měsíc se přitom Burns vrátí do akce, když vyzve perspektivního Khamzata Chimaeva. Bude prvním člověkem, kterému se podaří tuto dobře promazanou švédskou mašinu zastavit?

„Khamzat se umí dobře propagovat, ale je to vesměs jen další Colby. Doposud vede jen silné řeči, ale s žádnou elitou se ještě neměřil. Můj vzkaz k němu? Chci, aby se připravil, hodně dobře připravil, protože až spolu vstoupíme do klece, nebudeme si už jenom povídat. Chci, aby proti mně stál co nejlépe připravený soupeř, aby si náš zápas lidé taky trochu užili. Věřím ovšem, že můj postoj je lepší jak ten jeho. Mám i silnější údery a na zem se nenechám tak snadno povalit. Proto jsem moc zvědavý, s čím Khamzat přijde,“ řekl Burns.

Koukáte na turnaje živě? Tak čtěte. Stačí pár kliknutí a máte všechny na jednom místě zdarma. Navíc ještě dostanete za nic 500,- Kč. Kde to dnes vezmete? Sledujte galavečery Oktagon a UFC, klikněte zde.