Top-Fight.cz - bojové sporty
Blachowicz Teixeira vysledky

Že mi Blachowicz tak rychle odklepal? Věděl, že to nemůže vyhrát, míní Teixeira

Glover Teixeira rozebral průběh svého titulového duelu s Janem Blachowiczem a zároveň vysvětlil, proč se jeho polský protějšek tak rychle a snadno vzdal.

Mnozí říkají, že bývalý šampion s polskými kořeny nebyl ve své kůži, a možná na tom něco vskutku bude, ale rozhodně nemůžeme podceňovat intenzitu Gloverovy práce, která konečně po letitém snažení nesla cenné úspěchy.

Brazilský veterán úplně zastínil svého mistrovského předchůdce, na zemi ho totálně vymazal a pak jej ve druhém kole donutil odklepat. Mnozí však říkají, že se Janek vzdal příliš snadno a rychle, Teixeira ovšem vysvětlil, proč tomu tak bylo.

„Stáhl jsem Jana na zem, kde jsem ho povalil na břicho a vytvářel tlak na jeho záda. To je velmi nepříjemná pozice, protože už předem cítíte, že se z ní nemáte jak vymanit. Zejména, pokud chybí více jak dvě minuty do konce kola,“ dal se do vysvětlování Teixeira.

„Už předtím jsem Jana párkrát trefil, teď jsem ho měl na zemi a on sám musel dobře tušit, že mi nemá jak a kam utéct. Byl v bezvýchodné situaci, takže ihned po tom, co jsem položil ruku na jeho krk, mi odklepal. Tam nebylo jinam kam utéct, udělal to chytře,“ bránil Blachowiczovo rozhodnutí odmávat zápas.

„I navzdory tomu Jana uznávám jako šampiona. Je to skutečný bojovník a rozhodně si dokážu představit, že si pro ten pás ještě dojde,“ vzdal hold muži, kterého 30. října sesadil z trůnu polotěžké váhy.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
  • Top-Fight.cz
  • UFC
  • Že mi Blachowicz tak rychle odklepal? Věděl, že to nemůže vyhrát, míní Teixeira