Václav Sivák: věk, životopis, box, zápasy a Instagram

Václav Sivák je talentovaným zápasníkem známým nejenom u nás, ale i v zahraničí. Co všechno už během svého života dokázal a jaká ocenění získal?

Václav Sivák se narodil 27.5.1999 (věk 23 let). Bojuje ve váze do 63 kilogramů a začínal v Ostravě v místním Muaythai klubu, kde ho vedl trenér Martin Vaňka. Jeho výška je 180 centimetrů a aktuální bilance zápasů úctyhodných 30-0. Zápasí ve stylu boje k1, muaythai a boxu.

Václav Sivák rekord - talentovaný zápasník

Sivák je velkým talentem v oblasti bojových sportů. Známý je nejenom v České republice, ale mluví se o něm i ve světě. Na svém kontě má už mnoho úspěchů. Ve svých 22 letech toho dokázal stihnout už opravdu hodně.

Na začátku roku 2022 prošel velkou zkouškou, kdy bojoval se silným soupeřem v Rusku a dokázal vyhrát na body. Tím na sebe v zahraničí strhnul pozornost a je tak jasné, že nyní nebude o peněžité nabídky nouze.

Václav Sivák životopis a začátky

Jak se vlastně Václav dostal ke sportu? Lásku ke sportovním aktivitám u něj vybudoval otec. Ten ho i přivedl k thajskému boxu, ke kterému sám tíhnul. A proto neváhal začít s trénováním Vaška už od útlého věku, konkrétně od 4 let. 

V 6 letech se pak Vašek začal věnovat karate a naučil se tak nejrůznějším bojovým trikům. V tomto sportu se ovšem nenašel, a to pro přílišnou tvrdost, která v karate není povolena.

V 11 letech se pak Vašek začal naplno věnovat thajskému boxu a už tehdy se projevil jako talent. Poté, co se v tomto sportu zocelil a nasbíral nutné zkušenosti, přestoupil v 16 letech do ostravského Hamr Gymu, kde pod dohledem trenéra zůstal dodnes.

Václav Sivák bilance, statistika, sherdog

Ve svém věku má Václav Sivák ještě profesionální kariéru před sebou, ale už toho stihl poměrně dost. Doposud stihl již více než stovku zápasů, povětšinou mezi amatérskými zápasníky.

V profesionální kariéře si pak na své konto připsal 30 výher a žádnou porážku, což je na pováženou. Letošní rok 2022 ho čekají ty největší výzvy.

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený VACLAV SIVAK (@badsivak)

Jedním z úspěchů, kterých Václav Sivák dosáhl, a který je tím nejvýraznějším, je úspěch v kickboxu. Jako první Čech vůbec totiž vybojoval prestižní světový titul kickboxerské organizace WAKO, a to mezi amatéry.

Kromě toho také získal pás šampiona České republiky v klasickém boxu. V letech 2017 a 2020 se stal Vítězem Světového pohárku a v letech 2015, 2017 a 2018 vítězem Evropského poháru. V roce 2020 získal titul Mistr ČR v klasickém boxu. Na podzim roku 2021 si pak vybojoval světový titul WAKO PRO, který je tím nejcennějším.

Přezdívaný Bad Boy se může pochlubit i svým Instagramem, který mu vydělává slušně peníze. Momentálně má na svém kontě přes 60 tisíc fanoušků, tudíž může inzerovat slušně placené produkty firmám.

Zároveň se může pochlubit služebním bytem od sponzorů (Hotel Don Giovanni Prague) a autem, díky čemuž může trénovat v Praze pod Viktorem Petrlíkem (Lanna Gym).

V roce 2021 zároveň spustil eshop, kde prodává oblečení. Zakoupit si můžete trička, mikiny, čepice a další produkty. Obchod naleznete na stránce Václav Sivák.

Kdy zápasí Václav Sivák?

Už 21. května 2022 se v O2 areně koná další pokračování turnaje Oktagon Underground, kde se předvede i Sivák. Jeho soupeřem bude Jonas Magard, šampion Oktagonu v bantamové váze a bojovat se bude ve stylu boxu. Že se je na co těšit, to potvrzuje vyprodaná O2 arena.

UPDATE: Sivák jasně přejel svého soupeře a došel si pro vítězství na body. Jeho boxerský zápas byl tím nejatraktivnějším za celý večer.

Václav Sivák dnes

  • 1️⃣Kdy má Václav Sivák další zápas?

    Už 21. května 2022 se v O2 areně koná další pokračování turnaje Oktagon Underground, kde se předvede i Sivák. Jeho soupeřem bude Jonas Magard, šampion Oktagonu v bantamové váze a bojovat se bude ve stylu boxu.

  • 2️⃣Kdy začal Václav Sivák s bojovými sporty?

    Lásku ke sportovním aktivitám u něj vybudoval otec. Ten ho i přivedl k thajskému boxu, ke kterému sám tíhnul. A proto neváhal začít s trénováním Vaška už od útlého věku, konkrétně od 4 let.