top fight logo export web
4cbe6b8637059d18a68ae7f2b750ca52b4ecc5b6

Kareš ostře proti Vémolovi: Pokud v sobotu nastoupí v Oktagonu MMA, hrozí mu desetimilionová pokuta

Jaké turnaje nám nabídne víkend, to už je předem jasné, avšak doposud stále netušíme, jak vyvrcholí situace mezi XFN a Karlosem Vémolou, který po předchozích neshodách, špatné komunikaci a především neproplaceným zápasům s organizací vypověděl smlouvu.

Jedni by řekli, že je český Terminátor v právu, ovšem pak tu máme druhou skupinku lidí, v jejímž čele nestojí nikdo jiný než promotér Petr Kareš, jenž si i po vyvrcholení předchozích událostí stále myslí, že je v souladu se zákonem, pokud říká, že má Karlos Vémola platnou smlouvu s XFN, ačkoliv byl už oficiálně prezentován jako nová posila konkurence.

„Po konverzaci se správním zástupcem jsme pana Vémolu vyzvali, aby naplnil podmínky smlouvy, které má platné u nás, a nezápasil pod hlavičkou Oktagonu MMA (16. března v Ostravě). Zdali neuposlechne, přistoupíme k aktivací smluvní doložky ohledně pokuty celkové výše deseti milionů korun,“ uvedl Kareš.

Vzhledem k této výpovědi se nám prakticky naskytla i odpověď na otázku, proč XFN stále propaguje zápas Šolc vs. Vémola, který se měl za normálních podmínek uskutečnit také 16. března, nikoliv však v Ostravě, nýbrž na turnaji v Brně.

„Podle smlouvy, jíž jsme uzavřeli s Karlosem Vémolou, jsme jako XFN vlastníky jak jeho instagramového, tak i jeho facebookového profilu. Z instagramu nás ale pan Vémola bez varování odhlásil, na facebooku jsme se rozhodli po vzájemné dohodě už nic nepřidávat,“ vysvětloval Petr Kareš.

„Předpokládali jsme, že se všechno vyřeší během jednání, k němuž byl Karlos i jeho právní zástupce vyzváni, ale ani jeden se k našemu návrhu nevyjádřil…,“ pokračoval, čímž si tak trochu rýpnul do vosího hnízda. Každá strana si totiž v případě potřeby najde své vlastní argumenty.

Spousta lidí je toho názoru, že pokud vám váš zaměstnavatel neplatí, pak je jedno, jestli s ním máte platnou smlouvu. Dle názoru Petra Kareše ale XFN dluží (jenom) Ivanu Buchingerovi a Patrikovi Vrbovskému alias Rytmusovi.

„V současné chvíli nemá proplaceno Buchinger a Rytmus, oba dva dostali 50 % ze své slibované gáže. Zbytek bude uhrazen v nejbližší možné době,“ pravil vrchní promotér, jenž musí slovenskému zpěvákovi zaplatit tedy ještě 2,5 milionu z jeho pětimilionové výplaty.

„Určitě se jedná o problém, který by se dal považovat za pádný k mému odvolání. Pokud by mně a dalším majitelům XFN byla představena osoba, která by nám ukázala nějaký funkční koncept a zvládala to lépe, pak bych z vedení odešel. Ale doposud mě chtěl nahradit jenom Petr Ondruš, avšak jeho plán většinu majitelů nedokázal přesvědčit,“ uzavřela dosavadní „vůdčí“ tvář organizace.

Kam pokračovat? 

Slovy Terminátora: Není to tak dávno, co Kareš říkal, že nikomu nic nedluží. No a podívejte se na něj teď

Dluhy, ignorace a nakonec jen zklamání. Metody a přístup XFN donutily další hvězdy opustit pole

Kareš navrhuje Vémolovi: Pojďme se domluvit, že odmlátíš dva zápasy za XFN. Potom si jdi, kam chceš

Zápas s Kinclem? Chcete, abych zase bojoval zadarmo? Nejsem to já, kdo neplnil podmínky, kontruje Vémola

Do Česka právě přišla nová sázková kancelář, která patří mezi top na celém světě. Pokud sázíte, určitě si založte konto, jelikož na start dostanete luxusní bonus a peníze zdarma. Důležité je připomenout, že vlastní licenci pro zdejší působení. Registrace zde.