Poněkud netradičně v neděli se na bratislavském stadionu Ondřeje Nepely konal další event XFN s pořadovým číslem 14. My se nyní podíváme na všechny duely. V následujíích dnech přineseme i videa.

Vasil Ducár def. Igor Krstić na TKO v 2. kole
Aleksandra Plamenova Toncheva vs. Camila Rivarola – REMÍZA
Vojto Barborík def. Nino Škrijelj na TKO v 1. kole
Andrzej Grzebyk def. Vasily Novikov na TKO v 1. kole
Ľudovít Klein def. Arbi Mezhidov na body
Karlos Vémola def. Moise Rimbon na body

Výsledky XFN 14 Bratislava

Igor Krstič - Vasil Ducár

Chorvat Krstič od začátku věděl, že v postoji to bude mít s Ducárem hodně těžké a snažil se boj přenést na zem. To se mu i za cenu inkasovaného kolena povedlo. Následuje boj o pozici, Ducár dostane pod soupeře nohy a krásně ho odhodí. V postoji je Ducár jasně lepší a trefí další tvrdé koleno do břicha soupeře. Tomu to vezme hodně kyslíku a je rád, že už je konec kola. Druhé kolo začíná stejně jako první, Krstič zkouší strh a dostává koleno. Už je hodně otřesen, motá se po kleci a po chvíli ho Vasil dobíjí na zemi. Výhra TKO pro Ducára a povedená premiéra v XFN.

Igor Krstič - Vasil Ducár

Pavel Sivitskiy - Tomáš Fiala

Po počátečním oťukávání v postoji (a pauze kvůli ošetření Sivitskiyho oka) se Fialovi povede takedown a do konce kola pod sebou soupeře udrží a přidá slušné údery. Druhé kolo kopíruje to první a na ukrajinském borci je již vidět mírná frustrace. Poslední kolo si Fiala pohlídá na zemi a Pavla k ničemu nepouští. Výborně dodržená taktika a jasná výhra "Fidžiho" na body.

Aleksandra Toncheva - Camila Rivaroli

Zápas je vypsán jen na 2 x 5minut. Lépe to pochopí Toncheva a do soupeřky doslova vletí, agresivně nastupuje do výměn a ke konci kola doručí i takedown. Druhé kolo se Rivarola probere, dobře čte pohyb Tonchevi a trefuje kontry. Povede se jí pár loktů a Bulharka začíná vadnout. Každé kolo jde za jednou z bojovnic, proto zápas končí remízou.

Nino Škrijelj - Vojto Barborík

Po počáteční výměně úderů následuje klinč u klece, ze kterého vyjde líp Barborík a hází soupeře na zem. Okamžitě rozjíždí ground and pound a trefí několik pěkných loktů, přechází do do side control, bere Černohorcova záda, rychlá výměna pozic a Barborík má mouth. V této pozici je ohromně silný a půl minuty před koncem Škrijelje tak dobíjí, že rozhodčí zápas ukončuje. Barborík vyhrává TKO a ukazuje, že mu XFN brzy stačit nebude.

Vasily Novikov - Andrzej Grzebyk

Nejjasnější zápas večera. Polák Grzebyk zhruba po minutě dobře trefí kombinaci. Novikov padá a na zemi dostává strašnou salvu úderů. Zázrakem přežije, ale Grzebyk jde za ním na zem, Novikov se přetočí na břicho a Grzebyk mu doslova zatluče hlavu do oktagonu. Grzebyk dominantní výhra.

David Ramires - Roland Čambal

Divácky asi nejméně atraktivní zápas, pro oba borce ohromně náročný. Většina souboje se odehrála na pletivu v klinči. V prvním kole Ramires soupeře strhl a udržel pod sebou. Druhé kolo také plné pasování a snahy soupeře hodit, ale bez výsledku. Ve třetím kole kope Čambal highkick, Ramires to přečte, dostane ho po sebe na zem a tam ho drží. Čambal ještě zkouší kimuru a nakonec i soupeře přetočí na zemi, ale už je konec. Vyhrává na body Ramires, ale nebude to bitva, na kterou by se vzpomínalo.

Arbi Mezhidov - Ludovít Klein

Po předchozí nudě je toto jiná káva. Po opatrnějším začátku (ve kterém stojí za zmínku jen pěkný roundkick Kleina) následuje klinč a Kleinův úspěšný strh, Mezhidov po chvilce vstává, ale to už je konec prvního kola. Začátek druhého opět v postoji, kde je Klein přesnější. Navíc se mu povede i pěkný slam, po kterém ale Mezhidov hned vstane. Navíc minutu před koncem kola zachytí Kleinův kop a dostane ho na zem, kde přidá i pár úderů. Třetí kolo začíná přestřelkou a oba borci se navzájem hecují. Následuje klinč a Mezhidov bere Kleina na zem. Slovenský borec zkouší arm-bar a triangl, ale soupeř vše ubrání. Nakonec Klein vstává a po chvilce strhává Mezhidova zase on. Ten se chvilku před koncem zvedne, ale už je tu klakson a Kleinova výhra na body po nejhezčím zápase večera.

Moises Rimbon - Karlos Vémola

Začátek zápasu nám nabídl klasického Vémolu. Rychlý nástup do takedownu a soupeř na zádech. Celé první kolo Karlos dává údery a zkouší, do jaké pozice ho Rimbon pustí. Ten vstane až těsně před koncem kola. Ve druhém kole se Rimbon nechce nechat hodit tak snadno a víc se hýbe. Trefí několik slušných úderů, ale po minutě a půl zkusí highkick, který Vemola chytne a máme mu tu obrázek z prvního kola, kdy Karlos masíruje Rimbona na zemi. Ve třetím kole na nic nečeká Rimbon a hned zkusí singl leg. I přes dobrou Vémolovu obranu nakonec soupeře strhne, ale na zemi není aktivní a rozhodčí oba zvedá. Jsou hodně vyčerpaní, Rimbon zkouší otočky, Karlos backfisty a to je vše. Na body vítězí "Terminátor" a uvidíme, kdo ho prověří v O2 Aréně.

András Sulák - Tomáš Kovács

Závěr večera obstaral zápas v boxu na 6 X 3 minuty. Klec se přestavěla na ring a mohlo se začít. Zápas probíhal v poklidném exhibičním tempu. Pěkný technický box, kdy Sulák držel více střed ringu a Kovács okolo něj tancoval. Slovenská legenda byla aktivnější a přesnější. Výsledek je Kovácsova výhra na body.