the dog rusko

Divákům přestává MMA stačit! Chtějí vidět více krve a brutality

Bojové sporty se těší obrovskému diváckému zájmu. MMA přineslo do našich životů drsné zápasy, kde není o tržné rány a zlomené kosti nouze.

Jenže jak se ukazuje, lidem to nestačí. Přestává je bavit koukat na souboje s maličkými rukavicemi. Žádají si ještě větší brutalitu. Na vzestupu jsou proto vidlácké bitky bez rukavic mezi balíky slámy. Mimochodem, něco podobného se nyní uskuteční i v Brně.

Zapomeňte na rukavice a nablýskaný ring. V ruské organizaci Top Dog se bojuje právě mezi balíky slámy. A z těchto soubojů zůstávají zápasníkům hluboké jizvy do konce života.

Zápasy jsou vypsány na tři dvouminutová kola. Organizátoři kategoricky odmítají, že by byly zápasy příliš nebezpečné. Zápasníci si prý z těchto surových bitek holých kloubů odnášejí jen povrchová zranění, která se rychle zahojí. Ohání se tím, že box je nebezpečnější, protože v něm prý boxeři inkasují mnohem více ran a ty způsobují vážná poranění mozku.

Z počátku byly bitky pořádány na parkovišti, ale kvůli rostoucí popularitě se přesunuly do hal. A kolik si zápasníci vydělají? To zakladatel organizace Danil Andrejev odmítl prozradit, ale prý si vydělají hezké peníze. A proč popularita těchto zápasů roste? „Lidé jsou ve stresu, nemají kde upustit páru. Když vidí něco takového, zmírňuje to jejich napětí,“ řekl promotér.

A pokud jste si mysleli, že se v organizaci Top Dog perou jen muži, tak jste na omylu. „Věřím, že toho mohou dívky hodně dokázat. Je tady spousta nadaných a pohodových holek,“ prozradila zápasnice Jekatěrina Golovatajová.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue