Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Alana McLaughlin transgender
Foto: Instagram/Alana_McLaughlin

První transgender zápasnice v UFC? Je mým snem prát se s nejlepšími, hlásí Alana McLaughlin

Býval to muž, nyní je to žena, která se pere mezi profesionály. A své cíle nemá vůbec malé.

Alana McLaughlin má za sebou několik testů, které musela absolvovat, aby vůbec dostala povolení prát se na té profesionální scéně. Komise jí nakonec udělila zelenou a ona sama se do MMA přihnala jako uragán. Naposledy si poradila s Fallon Fox, kterou přemohla na škrcení po 3 minutách a 32 sekundách boje.

„Bojovým sportům se věnuji už od doby, co jsem sloužila na vojně, MMA je jen dalším krokem na mé cestě. Ráda bych se stala první významnou transgender bojovnicí, která otevře dveře i dalším lidem, co jsou jako já, jen se zatím bojí jít si za svými sny. Tohle je teprve začátek,“ uvedla McLaughlin během svého vítězného proslovu.

Její cíle jsou tedy už pro tuto chvíli poměrně vysoké. „Nehovořím zrovna o UFC, i když bych si to strašně přála, ale rozhodně chci o sobě dát vědět a vyzkoušet si angažmá na té nejvyšší možné úrovni. A co to bude, to se rozhodne časem,“ prozradila s tím, že klidně by si zkusila i třeba takový Bellator nebo PFL podle toho, kdo po ní sáhne.

S transgender bojovnicemi se nepochybně v budoucnu budeme setkávat častěji. Na olympiádě či v boxu jsme se už s takovými případy setkali, v profesionálním MMA se to zdá být vůbec první premiéra.

Alana McLaughlin transgender 1
Alana McLaughlin transgender

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin