Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Anderson Silva ufc top
Anderson Silva ufc top

Anderson Silva se podělil o svůj list nejlepších bojovníků celé historie. Ten čítá několik překvapení

Slavný brazilský Pavouk, jenž je sám považován za jednoho z nejlepších MMA zápasníků celé historie, odhalil, koho by zařadil na svůj „GOAT seznam“.

Anderson Silva byl nejdéle vládnoucím šampionem střední váhy UFC, za což si zasloužil nesmírný respekt. Takový, který jen tak nezmizí. Když měl ale uvést jména čtyř nejlepších zápasníků všech dob, sebe do něj nezařadil. Naopak gentlemansky uznal své kolegy ve zbrani.

„V rámci MMA je spousta bojovníků, které respektuji, ale pokud se máme bavit skutečně jenom o těch, co jsou nejlepší, pak nemohu opomenout BJ Penna,“ překvapil hned na úvod slavný Spider. BJ Penn je totiž osobou, která v této „GOAT konverzaci“ bývá často opomíjena. Přesto se jedná o bývalého šampiona dvou váhových divizí, kterému se akorát na sklonku kariéry přestalo dařit.

„Dále musím říct Khabiba, jelikož je to zvíře a člověk, který změnil tuhle hru. Jeho wrestling a nátlak jsou těmi zásadními aspekty, které tu zatím nikdo neukázal. Přivedl sem něco nového,“ chválil bývalého šampiona lehké váhy, jenž odešel do důchodu loni v říjnu.

„Dále musím říct borce, jako je Royce Gracie, neboť to byl on, kdo tu vše začal. Bez něj by zde teď nebylo nic, žádné UFC, prakticky ani žádné MMA,“ odůvodnil Silva, který vyzdvihl svého brazilského kolegu, co zpopularizoval zejména brazilské jiu jitsu.

„A na závěr zmíním svého mistra, který mi dal můj černý pás v jiu jitsu, jde o Minotaura,“ dodal Silva s úsměvem, přičemž se odkazoval na svého přítele Antonia Rodriga Nogueiru.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin