Brett Johns přiznává: Než jsem prohrál se Sterlingem, MMA mi nic neříkalo

Ze dne na den nastal u waleského zápasník zlom ve sportu, který ho několik let živil. Brett Johns se nebál přiznat, že jej bojové sporty nikterak nenaplňovaly, ovšem vše se změnilo ve chvíli, kdy prohrál s Aljamanem Sterlingem, jenž ho motivoval pokračovat. 

„Byla to dlouhá a strastiplná cesta, než jsem si uvědomil, co tento sport pro mě vlastně znamená. Někdy člověk prostě potřebuje, aby mu něco otevřelo oči. Nedá se říct, že bych si ulevoval na fyzické zátěži, ale mentálně jsem až do své prohry se Sterlingem nebyl naladěný na tu správnou vlnu,“ prozradil nám bojovník z Britských ostrovů.

Brett Johns v UFC

I když se v trénincích šestadvacetiletého zápasníka nově promítla čerstvá motivace, která jej hnala kupředu utkat se v poměrně krátkém intervalu s dalším protivníkem z velké desítky bantamové váhy, tak samotný souboj, jenž byl na programu během sobotní noci ve Staples Centru (Los Angeles), Johnse vrátil opět na zem. Jeho soupeř Pedro Munhoz (16-3 MMA a 6-3 UFC) podle všech třech arbitrů duel jednoznačně ovládl. 

Brett si tak připsal teprve druhou porážku ve své kariéře, nicméně ani to ho neodrazuje od toho, aby nemohl s chutí pokračovat. 

„Jsem zvyklý, že když se mi nedaří, najdu si cestu, jak to napravit. V tomto případě ještě musím vychytat své nedostatky. Žádný mistr světa se po případné porážce nenechá odradit nebo nezůstane doma odpočívat,“ vysvětloval. Pak se ale zasmál a dodal: „Jsem sice zmalovaný jako obrázek, ale brzy budu v pořádku a věřím, že se vrátím ještě silnější.“

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue