Budeme svědky dalšího Usmanova dominantního představení, nebo se Masvidal dopustí překvapení?
masvidal vs usman ufc 261

Budeme svědky dalšího Usmanova dominantního představení, nebo se Masvidal dopustí překvapení?

Již tento víkend se můžeme těšit na další návrat aktuálního a velice sebevědomého krále velterové váhy UFC Kamaru „The Nigerian Nightmare“ Usmana. Půjde už o čtvrtou obhajobu jeho trůnu a opasku šampiona, přičemž až doposud se zdálo, že ve své kategorii snad nemá ani konkurenci.

Jakmile Kamaru jednoznačným výkonem doslova přejel předchozího držitele titulu Tyrona Woodleyho, podařilo se mu v následujícím období decimovat celou špičku divize. V první své obhajobě si v celkem vyrovnané bitvě poradil s neochvějným americkým patriotem a elitním zápasníkem Colbym Covingtonem, jehož se mu nakonec podařilo po drtivém jabu a následné salvě úderů ukončit v pátém kole.

Pro záchranu jeho druhé titulové obhajoby se trochu obětoval americký rváč Jorge Masvidal a šest dní před samotným zápasem výzvu na short notice přijal a nahradil tak původního vyzyvatele Gilberta Burnse, který byl tehdy pozitivně testován na koronavirus. I přes veškeré papírové předpoklady hovořící napříč všem okolnostem ve prospěch šampiona, houževnatý Masvidal ustal všechna kola a zápas se mu podařilo dotáhnout až k rozhodování sudích.

Ačkoli se jednalo o dost dominantní představení a Nigérijská noční můra si z klece odnesla další cenný skalp, celý zápas po sobě zanechal jakousi zahořklou pachuť. Šampión si sice v duelu došel úspěšně snad pro každý takedown, o něhož se pokusil, ale ukončit vytrvalého soupeře se mu vůbec nedařilo. A to i přes fakt, že právě wrestling je nepochybně jeho nejsilnější zbraní, na rozdíl od bývalého pouličního rváče, který v tomto aspektu MMA patří spíš ke slabšímu průměru.

Je pravděpodobné, že si však Usman uvědomil, že se o žádné ukončení snažit nemusí a celý zápas může jednoduše vyhrát na body. A právě toto jsou možné hlavní faktory toho, proč je situace mezi oběma borci do dnešní doby poměrně stále dost napjatá a jakýmsi způsobem i neuzavřená.

A právě to se rozhodl šampion změnit a veškeré pochybovače a spekulanty nadobro umlčet.

Jakmile si 13. února poměrně snadno poradil se svým týmovým parťákem Gilbertem Burnsem, od něhož se vzhledem k hlubší znalosti Usmanových tréninkových metod a vůbec všech jeho možných slabin nejvíce očekávalo, prozradil třiatřicetiletý mistr v pozápasovém rozhovoru, že by se chtěl v odvetném boji ve své příští obhajobě střetnout znovu s Jorge Masvidalem. Ten logicky příliš neváhal a výzvu urychleně přijal.

kamaru usman ufc mma 261

Velkým překvapením tentokrát bude hlavně otázka, do jaké míry se šestatřicetiletý Gamebred z prvního duelu poučil a jakým způsobem nyní přistoupí k plnohodnotné přípravě se zaměřením na jednoho konkrétního bojovníka. Kamaru Usman patří navíc mezi opravdu veliká veltry a v jeho zápasech je znát, že do limitu 77 kg musí shazovat opravdu dost.

Pokud si však povšimneme Jorgeho Masvidala, ten vedle něho působí trochu jako lehká váha, ve které mimochodem svou profi kariéru začínal. Reprezentant prestižního ATT gymu s kubánskými kořeny by se měl ve svém titulovém reparátu nejlépe zaměřit na trénink obranného wrestlingu a soustředit se na to, aby se svým soupeřem strávil mnohem více času v boji na nohou, kde by měl být mnohem jistější a zkušenější.

Ve prospěch bývalého pouličního rváče hovoří i jeho neuvěřitelná profesionální statistika čítající 35 výher a 14 porážek, přičemž byl ukončen pouze třikrát, a to se stalo spíše v začátcích jeho profesionální válečné cesty. Fighter rovněž přezdívaný i Street Jesus je typem, který neomylně patří mezi zápasníky s velice silným bojovým duchem a do octagonu organizace UFC si vyšlapal cestu až z tvrdých a nelítostných ulic floridského předměstí, kde patřil k nejbližším přátelům legendárního bijce Kimba Slicea.

kimbo slice a jorge masvidal byli přátelé

Držitel symbolického pásu BMF pro největšího grázla planety si je určitě dobře vědom faktu, že měřit se úspěšně v boji na žíněnce s někým, kdo je tolik větší, určitě nebude ta správná volba taktiky boje k vytouženému titulu, a tudíž bude zajímavé, jak k souboji přistoupí tentokrát.

Navíc mezi další Usmanovi přednosti patří jeho nevyzpytatelnost, jelikož je schopen na své soupeře téměř neustále vyvíjet velice nepříjemný nátlak svým bravurním wrestlingem a postupně z nich vysávat veškerou jejich energii, ale není mu cizí ani boj v postoji, přičemž dává průchod svým silným úderům, a i přes nespočet možností se mnohdy nepokusí o jediný pokus o strh. Je pravděpodobné, že se průběh této odvety nebude příliš lišit od prvního zápasu, nicméně se ale rozhodně budeme mít na co těšit.

UFC 261: Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal

Už promování prvního střetu této dvojice bylo zalito poněkud zlou krví a zajisté můžeme očekávat, že dalších peprných slovních výměn a nenávistného trash tallku se dočkáme i nyní. Na jedné straně se představí neuvěřitelná bojová zkušenost doplněna neobvyklou tvrdostí a odolností a na druhé bude stát hrozba v podobě nevídané síly nejvíce vkládané do velmi nepříjemného wrestligového stylu. Potvrdí Kamaru Usman svou dominanci a prokáže, že jsou jeho kvality vysoko nad možnostmi soupeře, anebo se dočkáme překvapení, kterých nám šikovný Masvidal už připravil v minulosti několik?

Ať už nás čeká v této bitvě jakýkoli průběh, atraktivní zábavu nám dobře jistí další dva titulové souboje téměř toho nejlepšího, co mám může nabídnout ženské MMA. Po velmi působivém souboji s Joannou Jedrzejczyk se do klece znovu postaví šampionka Weili Zhang, které protentokrát bude čelit další bývala šampionka s velice rozšířenou fanouškovskou základnou Rose Namajunas. Usnout by nás určitě neměli nechat ani Valentina „Bullet“ Shevchenko nebo lví srdce Anthonyho Smithe.

 Tento článek pro vás vytvořil Kuba Jan Chyba, dlouholetý fanoušek Top-Fight.cz. Děkujeme. Máte i vy námět na článek? Tak nám ho napište.

Chcete sledovat UFC a OKTAGON MMA živě zdarma? Už klidně můžete. Přenosy si totiž nemusíte kupovat, často ho nabízí i různé sázkové kanceláře zcela zdarma a my jsme pro vás vybrali tu aktuálně nejlepší.

Stačí se zaregistrovat přes odkazy níže. Jako bonus dostanete peníze zdarma, můžete si tak zkusit vsadit na své favority a celý galavečer si tímto ještě zpestřit.

PRO OBČANY SK: Pokud chcete zapnout přenos ze Slovenska, klikněte zde.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin