Covington a bitva o titul? Myslím si, že ho Diaz předběhne, predikuje Cormier

Covington a bitva o titul? Myslím si, že ho Diaz předběhne, predikuje Daniel Cormier

Daniel Cormier sice nemá v rámci skládání zápasů v UFC žádné slovo, přesto se na věc snaží dívat logickým pohledem.

Danu Whiteovi jde především o sledovanost, což byl jeden z důvodů, proč šampionovi dovolil odvetu s BMF Jorgem Masvidalem. A vyhraje-li i navrátilec Nate Diaz svůj příští zápas, dostane se tím do velmi slibné pozice, ze které by údajně o titulu mohl pokukovat.

Vše se opírá o následující duel, v němž se mladší z bratrů Diazů střetne s trojkou žebříčku velterové váhy Leonem Edwardsem. Pokud ho dá, přesune se dost možná na jeho místo a pak by z hlediska boje o pás budil mnohem větší zájem než Colby Covington, jehož Dana White pro tuto chvíli jmenoval dalším titulovým vyzyvatelem.

Daniel Cormier predikuje

„Jestli Nate vyhraje tenhle fight, pak není žádných pochyb o tom, že bude Colby předskočen. Jsem si jistý, že Diaz pak bude s Usmanem bojovat o titul,“ prohlásil Cormier sebevědomě.

Colby prý však jistou roli vyzyvatele nemá ani v případě, když vyhraje Edwards. „Pokud Leon porazí Natea, pak se zjevně nic nezmění. Pokud ho ale porazí nějakým dominantním způsobem, jako to udělal Jorge Masvidal, pak by UFC mohlo uvažovat, že mu dá titulovou šanci namísto Colbyho,“ podotkl Cormier.

Jedná se sice o pouhý názor, ale částečnou pravdu zde DC má. UFC jde skutečně o pozornost a Nateovi se jí dostává opravdu hodně. Do noty by to tak mohlo hrát šampionovi Usmanovi, jenž chce trhat rekordy a o odvetu s Covingtonem nejeví nějaký extra velký zájem.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue