Colby Covington si prý nezaslouží v UFC titul

Covington? Nemůže tu sedět a myslet si, že mu výhra nad Woodleym zajistí boj o titul, tvrdí Usman

Titulové šance by se měly dávat pouze odměnu. A Colby „Chaos“ Covington si ji momentálně dle současného šampiona nezaslouží.

Kamaru Usman porazil Covingtona na konci roku 2019 v pátém kole na TKO. Jednalo se o atraktivní podívanou, v níž se sice střetli dva wrestleři, ale po celou dobu se utkání drželo v postoji.

Nutno dodat, že Colby se stal první osobou, která šampionovi nějak výrazně zatopila. A kdyby jí prý „nezařízl“ rozhodčí, dokonce by i vyhrála. A i proto se dožaduje odvety.

S opakovaným měřením sil nicméně nesouhlasí sám Usman. Ten se od „Chaose“ dožaduje, aby byl nejprve aktivní a vyčistil ostatní konkurenty v divizi, bude-li si chtít novou mistrovskou příležitost zasloužit.

„Colby udělal zásadní chybu, že odmítl zápas s Edwardsem. Nemůže se věčně ohánět tím, že porazil vyčpělého Tyrona Woodleyho, tahle výhra mu titulovou šanci nezajistí,“ připomínala se „Nigerijská noční můra“, která se vesměs opakovala. Podobný názor zastává už několik týdnů.

„Titulové šance se nerozdávají zadarmo, musíte si je zasloužit. A Colby neudělal nic, čím by si to zasloužil. Je tu spousta konkurentů, kteří mají vyšší právo, než má on. Jestli se ke mně dostat, musí je nejprve porazit,“ vyslal Usman svému americkému sokovi jasný vzkaz.

Původně to vypadalo, že bude Covingtonovi stačit, pokud porazí jedno jméno. Dle šampiona jich však zjevně bude muset být mnohem více…

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue