Dustin Poirier boj

Dustin Poirier vysvětluje, proč se vzdal boje o titul na úkor trilogie s McGregorem

Dnes je sice novým šampionem lehké váhy Charles Oliveira, ale dozajista tomu tak být nemuselo.

Dana White sáhnul k bitvě mezi Oliveirou a Michaelem Chandlerem poté, co nejvýše postavený muž v žebříčku lehké váhy potvrdil svou účast v trilogii s Conorem McGregorem. Tuto volbu spravil čistě svobodně a z vlastní vůle.

„Samozřejmě, rozhodnutí bylo čistě na mně a já si zvolil tento fight, abych se utvrdil v tom, jestli dokážu být nejlepší na světě. Conora stále považuji za nejtěžšího soupeře, jakého zde mohu potkat… se vší úctou k ostatním zápasníkům v divizi,“ pronesl americký „Diamond“, jenž si v poslední době na náročnost soupeřů rozhodně stěžovat nemůže. Svým způsobem se musel prodrat přes celou řadu elitních zabijáků a jediný, komu podlehl, byl Khabib Nurmagomedov. Tomu ale podlehli úplně všichni…

„Conor je legendární fighter a určitě se zapíše do historie MMA jako jeden z nejlepších. Mít proti němu dvě výhry ze tří zápasů, byl by to obrovský úspěch pro mě, mou kariéru i můj odkaz,“ vysvětluje dvaatřicetiletý bojovník, který si ještě před třemi lety stěžoval, že ho UFC v rámci titulových bojů opomíjí a že se mu spousta kvalitních borců vyhýbá. No a dnes je to on, kdo si může vybírat.

A jakou roli hrají v tomto příběhu finance? „Lhal bych, kdybych řekl, že žádnou. My všichni tento sport děláme, abychom si vydělali a uživili rodinu, takže finanční odměna je dozajista také jedním z motivačních faktorů,“ nebál se prozradit Poirier.

„Podstatné však je, že to máme mezi sebou 1:1, což je nerozhodně. Dokud nebudeme znát vítěze, lidé mohou spekulovat a pochybovat, kdo z nás dvou je lepší. Conor mě vypnul, já jsem ho vypnul. Dlužíme tedy lidem, aby zjistili, kdo z nás dvou je lepší MMA bojovník,“ završil svou výpověď bývalý dočasný šampion divize lehké váhy, který bude chtít 10. července znovu dokázat, že „Diamanty jsou skutečně věčné“.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Váš názor nás zajímá, zanechte komentář.x
()
x
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue