EFC: Velkolepý sen o postupu do UFC je zde. Van Staden bude hájit svůj pás proti Daveovi Mazanymu

Jihoafrický válečník Martin Van Staden a jeho americký soupeř Dave Mazany jsou dva odlišní lidé, kteří sdílí jeden stejný sen. Slibná vidina jejich účasti v UFC je pro ně tak silná, že jsou schopni si kvůli ní navzájem urazit hlavy.

Van Staden (26-10-0) se nám vůbec poprvé představí v roli obhájce a se svým pásem z lehké váhy vykročí proti vyzyvateli Daveovi Mazanymu (The Pain Train, 16-7-0). Souboj, jenž se uskuteční tuto sobotu v GrandWest Areně (Kapské Město, Jihoafrická republika), se může nakonec ukázat jako klíčovým v budoucnosti obou účastníků.

Van Staden na cestě do UFC

„Už od doby, co jsem poprvé viděl UFC, bylo mým cílem se tam dostat,“ pravil Van Staden pro KweséESPN. „Vím, že jsem k tomu byl zrozen, jen mi to trvalo o něco déle, než jsem sám čekal,“ přiznává pětatřicetiletý zápasník.

Hlavními příčinami jsou podle jeho slov špatná rozhodnutí, která činil ve špatné době. Nyní se však poučil, nabral dostatek zkušeností a ty hodlá během sobotního duelu jednoznačně předvést. 

„Když jsem s tímto sportem začínal, asi jsem přecenil své schopnosti a vybral si špatnou kategorii, kde jsem se utkal s chlápky, kteří vážili více než já. Chvíli mi trvalo, než jsem se z toho poučil, ale teď jsem tu a poslední dva roky se konečně nesu na té správné vlně,“ uvedl Van Staden.

K jeho promoci do UFC přidal jisté spekulace i současný prezident této sítě Dana White, jenž africkému odvážlivci již v minulosti nabídl vstupní test, který ovšem nevyšel v jeho prospěch, neboť byl v té době zraněn. Pokus číslo dva by ale mohl přijít co nevidět, jen bude důležité překonat jednu důležitou překážku. 

„Až se tak stane, až s Davem skončím, myslím si, že UFC na sebe nenechá dlouhá čekat a brzy mi zaklepe na dveře. Nikoho lepšího by najít nemohli. Jsem člověk, co vám udělá show a co sráží hlavy svých protivníků jedním úderem. Jsem velice nedočkavý, čeká mě velkolepá budoucnost,“ předpověděl.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on telegram
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue